Mimari ve elektrik projesi

Öncelikle merhaba elektrik mühendisi lisans öğrencisiyim çizim dersi almadığımız için kendi çabamla öğrenmeye çalışıyorum. Mimari proje temizlemeyi biraz kavradım. Elinde mimari proje ve ayrı bir şekilde elektrik projesi çizilmiş olan basit düzeyde çizim varsa gönderirseniz sevinirim. Kendim mimari projeyi temizleyip elektrik projesini çizicem daha sonra çizili olanla karşılaştırıcam. Mimari ve elektrik prjoesi ayrı olması benim için daha iyi.

AD_EM

Onursal Üye
Onursal Üye
İstediğine uygun örnek bir dosya ekte.

Ekli dosyalar

• 7.9 MB Görüntüleme: 56
ilginiz için teşekkür ederim. Proje üzerinde kendim uğraşıcam sayenizde.

başka proje örneği paylaşan olursa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

AD_EM

Onursal Üye
Onursal Üye
Burada şunu sorayım.

Verdiğim projenin priz, aydınlatma ve panolarıyla beraber besleme hattının birim fiyat kullanılarak yaklaşık maliyeti ne kadardır?

Yaklaşık maliyet listesini, exelde, pozlarıyla hazırlayıp buradan paylaş. Bunu yapmaya çalış. Proje hazırlamanın bir yönü de keşif hazırlamak ve malzemeyi tanımaktır.

yani AT panosu daire sigorta panoları, prizler ve prizlere cekilen 2.5 kablo fiyatı, aydınlatma kullanılan avizeler v. s ve onlara cekilen 1.5 kablo fiyatı. Bunları mı cıkarmam gerek.

Son düzenleme:
benim sormak istediğim bişey var. Ailem elektrikci ben küçükken orda çalışırken mühendisten proje gelirdi teklifi biz hazırlardık bu maliyet ve keşif olayını mühendis yapmıyordu bu zorunlu bişey mi.

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
100,427
Kullanıcılar
376,329
Son üye
grafikci

Yeni Konular