Mikserin bir tarafı çalışmıyor.

Kainat

Üye
Merhabalar.
Arzum Vivamix Ar 106 marka ve modelli mikserin önde duran ikili mikser kısmından bir tanesi dönmüyor, onun yanındaki ve arka kısımdaki el blender kısmı çalışıyor-dönüyor, ayrıca hız ayar kısmı zor hareket ediyor ve motor çok ses çıkartıyor sorun ne olabilir? İçini açamadım zira vidalar değişik yıldız, bende set vardı iki çeşit olmadı onlar.
Sorun ne olabilir ve mikser dışında mikserden neler yapılabilir, nasıl değerlendirebilirim?

uvt3KnL.jpg

Dişli sıyırmış dışarıdan bişey yapılamaz açıp tamir edilir, japon/çin dükkanlarına bakın veya hırdavatçılarda ortası delik torx anahtarı/tornavida (alyen gibi) almalısın. Parça maliyeti de çıkacak çevrede bulunur mu serviste fiyatı nedir fikrim yok, alet çok eski ise zaten bundan sonra sıkıntı vermeye devam edr yenilerinin fiyatına da bak.

Dişli sıyırmış dışarıdan bişey yapılamaz açıp tamir edilir, japon/çin dükkanlarına bakın veya hırdavatçılarda ortası delik torx anahtarı/tornavida (alyen gibi) almalısın. Parça maliyeti de çıkacak çevrede bulunur mu serviste fiyatı nedir fikrim yok, alet çok eski ise zaten bundan sonra sıkıntı vermeye devam edr yenilerinin fiyatına da bak.

Giriş yapmadan yazınızı okumuştum iki kere yazmamak için.
2 Japon pazarına baktım yoktu, nalbura sordum 15-16 Lira dedi, tekte satılmıyor set halinde alınacak birde yazdığınız gibi parça maliyeti var.
Aslında mikser benim değil; komşu bozuk diye (basit bir arızası varmış :))verdi bende kıramayıp aldım, bu konularda biraz titizim. Bir işe yarar mı iç parçaları mikser dışında?

Teşekkür ederim.

Elinizden iş geliyorsa her halukarda o tornavida setine sahip olmanız lazım çünkü her cihazda en az bir vida farklıdır genelde fransız uç olur.
Kırılan dişli de ''plastik pic dişli" tabir edilen dişlidir. Banada bir tanıdığımın arızalı bir rondosunda başıma geldi çarşıda aradım bulamadım bir elektronikçide aynı dişlinin boy olarak biraz uzunu buldum kesip taktım sorunsuz çalıştı.

Elinizden iş geliyorsa her halukarda o tornavida setine sahip olmanız lazım çünkü her cihazda en az bir vida farklıdır genelde fransız uç olur.
Kırılan dişli de ''plastik pic dişli" tabir edilen dişlidir. Banada bir tanıdığımın arızalı bir rondosunda başıma geldi çarşıda aradım bulamadım bir elektronikçide aynı dişlinin boy olarak biraz uzunu buldum kesip taktım sorunsuz çalıştı.

Elim yatkındır, basit arızaları paylaşımlardan faydalanarak yapabiliyorum.
Tornavida setini yurtdışı sitelerinde ucuz yollu bulabilirsem satın alacağım, olmazsa nalburdan satın alırım artık, yazdığınız gibi ilerde de lazım olacak.

Teşekkür ederim.

iyi günler ben de bir yorum yapma istediğinde bulundum kastamonu arzum yetkili servis elamanıyım hic boşuna uğraşma iki adet dişli var içinde parça fiyati çıfti 7 lira işçiliğiyle 15 lira ya takarlar yakınlardaki arzum servisinden yardım alman daha mantikli olur kendin yaparsanda söktügün dişli mekanizma vidalarinin ilaclanarak takılması lazim bunada dikkat edin

iyi günler ben de bir yorum yapma istediğinde bulundum kastamonu arzum yetkili servis elamanıyım hic boşuna uğraşma iki adet dişli var içinde parça fiyati çıfti 7 lira işçiliğiyle 15 lira ya takarlar yakınlardaki arzum servisinden yardım alman daha mantikli olur kendin yaparsanda söktügün dişli mekanizma vidalarinin ilaclanarak takılması lazim bunada dikkat edin

İyi günler, teşekkür ederim yorumlar sayesinde çoğu arızayı giderdim, yorumlar olmasa yapamazdım çoğunu. Takım ve malzeme olmayınca pahalıya geliyor; her ne kadar kendimiz onarınca ve çalışınca verdiği mutluluk olsada.
Tornavida parasına tamir olacak; kendim yapsam hem tornavida hem parça parası birde ilaç sıkılacak ben onun ne olduğunu bile bilmiyorum açıkçası. Servis yolu gözüktü o zaman bakalım eğer kullanılmayacaksa öyle kenarda duracak sanırım.
Tekrardan teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Arçelik servisindeki usta ilaç diye tabir ettiğiniz şey yerine kauçuklu gres kullanırdır dipnot olarak eklemek istedim.

yasli uzman duzgun okumamisin heralde ben disli vidalarani bahsettim dişlilere bahsetmedim bir de ben arçelik değil arzum servisi yazdım oraya

İşin ilginç yanı bugün bizim mikser gürültülü çalışormuş dendi açıp baktım dişliler sıyırmış (King hm218 model senelerin aleti normal buldum). Ne kadar araştırdıysam Çorlu'da imkanlar kısıtlı "birbirine uymaz", "motorun üzerinde geliyor" gibi cevaplar aldım, bu plastik dişlileri nerde bulabilirim tavsiyeleriniz var mı arkadaşlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri