mikromaster 430 aşırı akım problemi

VOLTAJ84

Üye
Arkadaşlar benim yıldız üçgen çalışan 30kw lık bir 3 fazlı motorum var.
Bu motora sürücü bağladım.motor klima fanı olarak çalışıyor.fakat aynı yük şartlarında yıldız üçgen bağlantıda 42 amper akım çekerken sürücüyü bağladığımda motor 52 amper sürücü ise şebeken 58 amper akım çekiyor
bu durumu nasıl düzeltebilirim.bir parametre ayarımı gerekiyor.acil cevaplarınızı rica ediyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu farkın sebeplerini anlıyabilmen için önceki yıldız üçgen modunda çalıştıgı akımı ve hız kontrol cihazının çıkışındaki akım degerlerini güvenilen bir pensampermetre ile ölçmelisin..diyelimki bu kadar fark yine var.o zamanda sürücünün çıkış voltajlarını giriç voltaj degerlerine göre kıyas et.mutlaka çıkış voltajının düşük oldugunu göreceksin.çünki ohm kanunu prensibine göre voltaj düşmüşse akım artmıştır. geride kalan donanım zaten her iki sistemdede ortaktır.

Sürücü çıkışında voltaj düşükse ne yapmam gerekir.yardımcı oalbilir misiniz

Akımı sürücünün kendi ekranından kontrol ettinizmi

Evet ettim sürücü ekranında gördüğüm akımla pens ampermetremin akımı birbiriyle aynı

Aynı zamanda sürücümün şebekeden çektiği akım sürücü üzerindeki nominal akım seviyesine kadar yani yaklaşık
60 ampere kadar dayanıyor.zaten bu problemi sürücünün beslemesini veren termik-manyetik şalterin atmasıyla tesadüfen tesbit ettim

Çalışma frekansınızı kontrol edin.

ÇALIŞMA FREKANSIM 50HZ

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri