Mikrofona karışan Radyo yayını

mcutkan

Üye
Merhaba,

Konunun yeri doğrumu bilmiyorum kusura bakmayın. Evim emniyet müdürlüğünün tam yanında ve polis radyosu yayını yapılıyor. Bende BM-800 kondanser mikrofon var XLR to Aux kablo ile bilgisayarın ses girişine bağlı. Konuşma anı, ses kaydı vb. polis radyosu sesi geliyor. Birden fazla cihaz denedim hepsinde aynı sorun var. Bu karışmayı nasıl engellerim. Lütfen yardım edin.

Teşekkürler...

Sorun mikrofon ile ilgili değil.
Teknikte GROUNDING diye bir kavram vardır. Bu kavram sistem şaseleme ve sıfırlama esasının detaylandırılması ile ilgili olup, başta PC olmak üzere mikrofona kadar olan şaselemeler ile ilgilidir.
NOT:
GROUNDING kuralı topraklama ile ilgili değildir.

Sorun mikrofon ile ilgili değil.
Teknikte GROUNDING diye bir kavram vardır. Bu kavram sistem şaseleme ve sıfırlama esasının detaylandırılması ile ilgili olup, başta PC olmak üzere mikrofona kadar olan şaselemeler ile ilgilidir.
NOT:
GROUNDING kuralı topraklama ile ilgili değildir.

Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Teknik hakkında bilgi edinin, bilginin fazlası göz çıkarmaz sonra anladığınız kadar ekipmaninizi kontrol edin, kablolarinizin marka modeli varsa belirtin ucuz piyasa maliysa sıkıntınızı direk bunda arayın.

Kabloları alüminyum folyo ile kaplayıp topraklaya bilirsin folyodan kablo çek PC nın kasasının metaline bağla

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri