Mikrofon Devresi?

sukruersal

Üye
Arkadaşlar merhaba.Elektronik bilgim çok fazla değil ama basit devreleri oluşturabiliyorum.Bana bilgisayarlarda kullandığımız mikrofonu kullanacağım ve bu mikrofonla sesi kulaklığa iletecek basit bir devre lazım.Mikrofondan konuşacağım kulaklıktan duyacağım bir devre.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Lm386 kullanabilirsin, sağdaki devreyi dene, burada 10 k pot ile kazanç, 100k ile volüm ayarlanıyor.
Ses yetersiz gelirse 1-8 bacaklar arasına soldaki şemadaki gibi kondansatör ekle.

Lm386 kullanabilirsin, sağdaki devreyi dene, burada 10 k pot ile kazanç, 100k ile volüm ayarlanıyor.
Ses yetersiz gelirse 1-8 bacaklar arasına soldaki şemadaki gibi kondansatör ekle.

Çok teşekkür ederim :) dedimya biraz acemiyim.Bunu baskı devre haline nasıl dönüştürebilirim ? birde gerekli malzemeler

200mf
0.1mf
10mf
100k potans
10k potans
lm386

mıdır?

Zor bir devre yapıp para harcamana gerek yok
gerekli malzemeler:
kamera mikrafonu (kendi içinde anfisi var zaten)
9v pil
stero jack
stero jack cogaltıcı
mikro.jpg

PC mikrafonunun içinde anfisi yoktur ama bu devreyi yaparsan anfi yapmaktan kurtulursun ve maliyeti 5 tl flan olur ben yaptım

şemaa.JPG

1OK POT KAZANCI HESAPLIYOR DİYOSUNUZ KAZANÇ ZATEN VOLUM İLE AYNI GÖREVİ YAPIYOR DEVRENİN ÇALIŞMASI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM

kamera mikrofonlarinin bir kismi usb uzerinden sesi iletir. ondaki ses cipini bulana kadar 386 daha kolay.
ya da isterse herhangi bir preamfi ya da dusuk bir cikis entegresini misal tda2822m in girisine 1000uf seri ve bir kalem pille pc mikrofonu tanittirilabilir, 386 da olabilir. ya da direkt electret mikler icin preamfi entegreleri mevcut.

1 ile 8. bacaklar arasına kondansatör atınca seste çok fark olmuyor ama bende parazit çoğaldı

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri