Mikrofon Bağlama

FuryPanda

Üye
Merhaba tüm abilerime selamlar.

Ben youtube videoları çekmek için bir bilgisayara takılacak mikrofona ihtiyaç duyuyordum. Eski kulaklıklarımdan birinin mikrofonunu söktüm ama bunun jak kısmı kopuktu. Bende hoparlörü bozuk olan başka bir kulaklıktan mikrofon jakını söktüm(ne hikmetse bununda mikrofon kopuktu) şimdi elimde bir jak bir kulaklık kablosu birde mikrofon var.

Şimdi mikrofonun normal çok damarlı bakır kablosu var.
Ama uzatma kablosunun ve jakın ne olduğunu anlamadığım değişik bir kabloları var

jak,uzatma kablosu ve mikrofon çift kablolu.

jak ve uzatma kablosu zaten birbirlerinin devamı idi ama kesikler çünkü arada bir kısım kopmuştu ve kalan kablo çok uzundu onu ikiye kestim bu sayede az bir miktar kablosu olan bir jak ve normalde jakın devamı olan bir kablom oldu.

Şimdi ben bu üçlüyü nasıl birleştirip bilgisayara takılabilir hale getircem. Özellikle jak ve uzatma kablosunun ne tarz bir kablosu olduğunu anlamadım lehimi nasıl olacak falan?

elimdeki malzemelerin fotosu
IMG_1390.JPG

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Jak ile mik kırmızı renkli kabloları, diğerini de beyazla birleştir.

şuan dediğiniz şekilde bağladım ama bilgisayara taktığımda bir sonuç alamıyorum
araya başka bir malzeme girmesine ihtiyaç var mıdır? yoksa bu şekilde çalışabilmesi mi lazım?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri