MikroDenetleyiciler hakkında bir kaç soru (Yardım Lütfen)

erhanfb

Üye
1. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde kaç adet I/O portu vardır?
cvp:

2. Pic16f84 mikrodenetleyicisinin program bellek kapasitesi ne kadardır?
cvp:

3. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde osilatör frekansı 4 mhz ise dahili 1 clock süresi ne kadardır?
cvp:

4. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde kaç adet bank vardır?
cvp:

5. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde, çıkış pinlerinden geçirilecek maksiumum sink akımı ...... dir
cvp:

6. Status file registeri kaç numaralı adreste yer alır?
cvp:

7. Portları gidiş/çıkış olarak yönlendiren file register'ın adı nedir?
cvp:

8. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde Bank0'dan ban1'e geçmek için kullanılacak komut hangisidir?
cvp:

9. PortB'nin tamamını çıkış yapmak için hangi komut uygulanmalıdır?
cvp:

10. Elektronki devreden gelen bir kesme (harici kesme) sinyali pic16f84'ün hangi portuna uygulanır?
cvp:

11. Lcd'ye veri yazmak için E girişine hangi hangi kenar tetiklemeli sinyal uygulanır?
cvp:

12. PORTB'nin bacaklarını giriş - çıkış - giriş - çıkış - çıkış - giriş - giriş - çıkış olarak
ayarlamak için TRISB'deki Bit7.....Bit0 değerleri nasıl olur?
cvp:

Arkadaşlar bu soruların cevapları lazımda, yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..:)

Bari birazını yapsaydın...Zaten birazını yapsaydın hepsini yapabilirdin.Neresini ve neden yapamadığını açıklar mısın.Bilmiyorum cevap olamaz.

1. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde kaç adet I/O portu vardır?
cvp:

2. Pic16f84 mikrodenetleyicisinin program bellek kapasitesi ne kadardır?
cvp:

3. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde osilatör frekansı 4 mhz ise dahili 1 clock süresi ne kadardır?
cvp:

4. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde kaç adet bank vardır?
cvp:

5. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde, çıkış pinlerinden geçirilecek maksiumum sink akımı ...... dir
cvp:

6. Status file registeri kaç numaralı adreste yer alır?
cvp:

7. Portları gidiş/çıkış olarak yönlendiren file register'ın adı nedir?
cvp:

8. Pic16f84 mikrodenetleyicisinde Bank0'dan ban1'e geçmek için kullanılacak komut hangisidir?
cvp:

9. PortB'nin tamamını çıkış yapmak için hangi komut uygulanmalıdır?
cvp:

10. Elektronki devreden gelen bir kesme (harici kesme) sinyali pic16f84'ün hangi portuna uygulanır?
cvp:

11. Lcd'ye veri yazmak için E girişine hangi hangi kenar tetiklemeli sinyal uygulanır?
cvp:

12. PORTB'nin bacaklarını giriş - çıkış - giriş - çıkış - çıkış - giriş - giriş - çıkış olarak
ayarlamak için TRISB'deki Bit7.....Bit0 değerleri nasıl olur?
cvp:

Arkadaşlar bu soruların cevapları lazımda, yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..:)

cevapları yazmak 2 dakika almaz. amacın dersi kotarmak ise yazalım ama gerçekten bu işi öğrenmek istiyorsan yanlış yoldasın.
sana tavsiyem bu mesleği sevmiyorsan yol yakınken vazgeç arkadaşım.sevmeden yapılabilecek en son meslektir.
bu meslekteki başarının tek anahtarı araştırmaktır. sen daha yolun başında hazırcılık yaparsan baştan kaybedersin. kusura bakma biraz sert eleştiride bulundum ama gerçek bu ne yazıkki.

cevap vermek isteyen verir nasihata gerek yok arkadaşlar...

cevap vermek isteyen verir nasihata gerek yok arkadaşlar...

Uslûbun hiç de güzel değil.
Burda herkes elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor.
Bunu nasihat olarak algılayıp, komplex haline getirmene gerek yok.
Hepimizin bilmediği çok şey var.
Ancak bir bilenin, bilmeyene bir şeyleri söylemesi, yol göstermesi kötü bir şey değildir.
Aksine; karşılıksız olarak bana yol gösteriyorlar diye senin sevinmen lazım böyle bir duruma...

ben bu durumda cevap vermek istemiyorum. bu yazıları okuyan arkadaşlardanda aynı tutumu bekliyorum açıkçası.
bir 16f84 pdf ini indirip okumak istemeyen hazırcı zihniyetin elektronik camiasında yeri olmadığını düşünüyorum.

hadi bakın işinize arkadaşım iiki bi yardım istedik t..... a... bidaha bu siteye uğramam

sen bence hiçbir elektronik sitesine uğrama sana ekmek çıkmaz. sana gerçek hayattada ekmek çıkmaz aga.
ordan küfürleri üfürmek kolay. nasıl olsa klavyenin başındasın. öyle bi teknoloji olacakki sana burdan 1000v gönderecek klavyenin başında taş kesilecen. burda bütün pic le uğraşan arkadaşlar senin ettiğin küfürü hardware multiplierle çarpıp sana aynen iade ediyor.
(bu hardware multiplierde neymiş diye başka sitelerde ara hadi) bu da elektronikçi cevapı sana kapak olur belki.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne insanlar var!
Yöneticiler biran önce şu beyni az gelişmiş insanın mesajını ve üyeliğini silsin.
Zira biz burada sayfalarca yazsak da, nasıl olsa anlamayacak...

yada recep ivedik filminde istediği cevabı bulabilir.:)

Aaaaaaaadam OOLL leeen gibi..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri