Mikrodenetleyici program döngüsü hakkında

ÖNDER001

Üye
Merhaba herkese iyi bayramlar.Mikrodenetleyici kontrollü bi ses frekans devresi yapmak istiyorum.Preamp giriş katında teyp, cd player gibi kanallar olacak.Mikrodenetleyicinin girişlerine her kanal için push buton koyucam.Mikrodenetleyici demultiplexerı kontrol edicek.Döngüye swich case fonksiyonu ekliycem.Ancak kafamı kurcalayan bir soru var.Swich case ile çıkışları aktif ettiğimde mikrodenetleyicinin hızına göre mesela 16 mhz...Her döngü başında mikro yada nano saniyede bir bile olsa çıkışlar logic "0" değerine düşüp tekrar"1" mi oluyor?Kafamı kurcalayan bu soru yüzünden bir ara mikrodenetleyici ile demultiplexer arasında latch'lar koysam mı diye düşündüm.

Sen program akışında çıkış pininin durumunu değiştirene kadar
çıkış pinini en son ne yaptıysan pin o durumda kalır.

.. demux ile ne yapacaksın.. ne işine yarayacak? tam olarak yapmak istediğini anlamadım..

.. demux ile ne yapacaksın.. ne işine yarayacak? tam olarak yapmak istediğini anlamadım..
Preamp larda teyp, radio gibi girişlerde ayrı ayrı empedans değerleri ,ayrı elemanlar oluyor bu kanalları mekanik swichlerle kontrol ediceğime preamp mikrodenetleyici yardımıyla demux'u sürerek kanal seçimini yaptırmayı düşünüyorum hatta volume, bas,tiz,mid gibi potansiyometreleride çıkartıp i2c yada spi ile haberleşebilen digital potansiyometre ler ile değiştirip mikrodenetleyiciyi hem ir hem rotary encoder la kontrol etmeyi amaçlıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri