Mikrodenetleyici ile Robot Kol Kontrolü

uln2003mfk

Üye
türçe yardımcı olabilcek bir yazı

Ekli dosyalar

• robot kol.rar
    492.2 KB · Görüntüleme: 21
  • robot kol1.rar
    136.4 KB · Görüntüleme: 9
bilmem hala ilgilenirmisin ama nihayet bitirdim robot kol projesini mikrodenetleyici ile yaptım bilgisayardan kontrol ediyorum hobbyy amaçlı tabi

ben ilgileniyorum :)

acaba döküman v.s. paylaşabilir misiniz ? :) ben de bir tane robot kol projesi ile uğraşıyorum da :) bayağı yol aldım ama tabi hedefler büyük olunca ulaşmak ta zaman alıyor :)

ozaman şöle tarif ediyim kısaca kolumuzu bilgisayardan kontrol ediyoruz seri porttan gönderdiğimiz veriye göre kolumzu hareket ettiren 6 tane servo motordan ilgili olan dönüyor mesela a ve s harflerine bastığınızda omuz kısmı sağa veya sola dönüyor bu arada tabiki hobby amaçlı bir bitirme projesi endüstrüyel bir kol değil yani başka ne var diye düşünüyorum denetleyici olarak pic derleyici olarak ccs arayüz olarak visual basic kullandım ekteki dosyada isiste kurulan devresi aresteki baskı devresi pice yükleyeceğiniz hex dosyası efendime sölüyüm ve text olarak ta c dosyası mevcut visual basic teki arayüz programını da ekledimyani hocam tak çalıştır ben bunu üniversiteye bitirme projesi olarak yaptım ve yakın bir zamandada verecem inş dosyayı alanlardan hoşuna giden geleştirmek isteyen varsa yardımcı olmaya çalışırım yakın zamanda inş tezinide yazacam onu yazdıktan sonra ekliyim demiştim ama kısmet bu güneymiş

Ekli dosyalar

• robotkol.rar
    32.5 KB · Görüntüleme: 236
ya arkadas valla bi sey bulamadim..yani hangi programda yazdin? ben JAL ogreniyorum da...ya bana yardim et ya,hangi servo motor kullandin? ben hitech ve towerpro ullaniyorum da..bir az zor geliyor...

güzelmiş ama ilk önce robot yapmam lazım

Arkadaşlar Bu Robotu Bilgisayardan Elektronik Bilgim Olmadan Yapabilir miyim??

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri