Mikrodalga Transformatörü

mncnaa

Üye
Merhabalar benim elimde resimde gözüken Mikrodalga fırın transformatörü var.
Bunu gerilim yükseltmek için değilde gerilimi alçatlmak için kullansam herhangi bir sorun yaratır mı ?
gfgsu.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Resimdeki trafo 220 volt giriş,2000 volt ve 6,3 volt çıkışlı bir trafodur.Düşürücü olarak kullanmanız pek mümkün gözükmüyor.2000 volt sargıya 220 uygularsanız,220 volt çıkışından 10 volt gibi bir gerilim alırsınız.İşinize yararsa kullanabilirsiniz.Kolay gelsin.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi 2000 volt sargıya 220 uyguladım 20 volt gibi bi gerilim aldım. Nüvenin yüksekliği 9 cm boyu 10.5 cm uzunluğu 6.5 cm trafonun gücü ne kadardır sizce ?

Ne is icin kullanacasin ?

sargılarını değiştirerek istediğin düşük gerilimi elde edersin.hesap dahilinde tabiki.sanırım 150 200 wat arasında olmalı.nüvenin en boyu önemli olan.güzel kaliteli bir trafoya benziyor sacları güzel görünüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri