Mikrodalga trafosu (puntalama için)

asduskun

Üye
Arkadaşlar Mikrodalga trafosu kullanarak puntalama makinesi yapmayı düşünüyorum ama primer sargida bikaç siyrik oluştu temizlerken olumsuz bi etkisi olur mu bunların
IMG_2812.jpg
IMG_2811.jpg
IMG_2810.jpg
IMG_2809.jpg
IMG_2808.jpg

kısa devre yoksa sorun olmaz ama mutlaka o sıyrılan yerleri vernikle izole et.

kısa devre yoksa sorun olmaz ama mutlaka o sıyrılan yerleri vernikle izole et.

Kısa devreyi direnç modunda mi duymam gerekiyor? Yoksa normal kısa devre modunda mi?

Bi de vernigi sadece o siyriklarin üzerine sürüyorum değil mi

1- trafo nasıl ölçülür bak
2- izolasyon önemli elektrik şakaya gelmez, sıyrık açık yerleri izole et.

1- trafo nasıl ölçülür bak
2- izolasyon önemli elektrik şakaya gelmez, sıyrık açık yerleri izole et.

Trafo olcumune baktım orda benim 2.6 ohm çıkıyor izole derken bakır kablolar birbirine hiç temas etmemesi gerekiyor değil mi? Onların üzerinde balmumu gibi bir malzeme mi var

balmumu değil verniklemek lazım arkadaşım, emaye boya, balmumu eriyebilir ama vernik erimez. izolasyon yalıtım demektir, eğer ne demek diye bana soruyorsan elektrikten uzak dur, bu işler şakaya gelmez, elektriğin ise hiç şakası yoktur.

balmumu değil verniklemek lazım arkadaşım, emaye boya, balmumu eriyebilir ama vernik erimez. izolasyon yalıtım demektir, eğer ne demek diye bana soruyorsan elektrikten uzak dur, bu işler şakaya gelmez, elektriğin ise hiç şakası yoktur.

Izolasyonun ne demek olduğunu biliyorum da sadece şunu soruyorum siyrik dediğim tellerin birkaç tanesi yerinden oynamış sadece üstteki sıyrık yerini mi izole edeyim alttan ayrıldığı yeri de mi. Diğer sorum 2.6 çıkması normal mi?

trafon sağlam görünüyor, mantığın nasıl basıyorsa öyle izole et.

trafon sağlam görünüyor, mantığın nasıl basıyorsa öyle izole et.

Tamam hocam teşekkür ederim. Benim izlediğim videolarda primerde hep yüksek değerler gösteriyordu ondan suphelendim bende çıkan değer düşük olunca

Ben de eve geçince girisini ölçerim trafonun. Hemen 220v ye baglamayin. Paskomya hocamin dediği gibi izole edin. Vernik olur kapton bant olur artik ne olursa. En azindan 60-80 dereceye dayanacak bir seyler olmasi lazim.

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri