Mikrodalga Fırın Arızası...

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Mika kağıtın olmayışı yanması çalışmasına neden engel olurmuş?

nuri kavas

Üye
ciddi radyo dalgaları engelleyebilecek tek parça odur kardeşim onsuz çalıştırmanda ileriye dönük ciddi rahatsızlıklar yaşarsın sağlık yönünden tavsiye etmem kesinlikle
ayrıca o parça radyo dalgalarını fının içine dağıtan parçadır yoksa magnetrondan çıkan radyo dalgaları direk karşıya vuracaktır.
bazı mikrodalgalarda magnetron o parçaya kontaktlı çalışıyor onun vidasını bağlantısını söktüğün vakit magnetron devre dışı kalıyor en son yaptığım vestel marka fırın bu şekilde idi. en güvenlisi budur.

Son düzenleme:

isocan01

Üye
Arkadaşlar o parlak kağıt mı mika mı desem bilmiyorum ama onun yerine kullanılabilecek bir malzeme var mı? Yenisini nerden bulabilirim internetten baktım pek birşey çıkmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

isaser

Üye
mikrodalga ısıtmama arızası çok karşılaştığım bir arıza çözümü çok kolay arkadaşlar genelde servise götürdüğünüzde sebebi magnetron arızalı derler ve parça değişimi için ortalama 120 tl gibi bir ücret isterler parçayı dışarıdan siz alsanız 60-90 tl arası değişir taktırmak vs. yine 100 tl buluyor halbuki çözümü çok basit kaç tane bu problemden mikrodalga fırın geldiyse %90 ı nın magnetron girişindeki 2 soketten birinin paslanmış olmasından dolayı temassızlık var ve magnetron çalışmıyor. yada fırının içindeki magnetron bağlantılı alimunyum kağıdın yanmış yada yırtılmasından dolayı yanmış ama delik değil ise ters çevirin yada yenisini alıp takın ucuz bir şeydir. videoyu kendim hazırladım izlerseniz anlarsınız olayı. saygılar
Çok teşekkürler. Hocam benim fırının giriş kartındaki 8a 250 volt sigortası un ufak olmuş. İyice ufalandığı için üzerini tam okuyamadım. Bu sigorta nın tam olarak ismi nedir. Cam sigorta değil di seramikti.

acengiz42

Üye
Hayırlı ramazanlar Kenwood mw 467 dijital mikrodalga fırını ikinci el yeni aldım fırını 10 dakikaya ayarlıyorum 1.5 2 dakika çalılınca kendiliğinden kapanıyor 5 10 dakika sonra kendiliğinden açılıyor bunu her yaptığımda yapıyor sanırım kendini korumaya alıyor neden yapar bilen uzman arkadaşlardan yardım lütfen

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,082
Kullanıcılar
390,656
Son üye
berayy

Yeni konular