Mikrodalga Fırın Arızası...

Mika kağıtın olmayışı yanması çalışmasına neden engel olurmuş?

ciddi radyo dalgaları engelleyebilecek tek parça odur kardeşim onsuz çalıştırmanda ileriye dönük ciddi rahatsızlıklar yaşarsın sağlık yönünden tavsiye etmem kesinlikle
ayrıca o parça radyo dalgalarını fının içine dağıtan parçadır yoksa magnetrondan çıkan radyo dalgaları direk karşıya vuracaktır.
bazı mikrodalgalarda magnetron o parçaya kontaktlı çalışıyor onun vidasını bağlantısını söktüğün vakit magnetron devre dışı kalıyor en son yaptığım vestel marka fırın bu şekilde idi. en güvenlisi budur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar o parlak kağıt mı mika mı desem bilmiyorum ama onun yerine kullanılabilecek bir malzeme var mı? Yenisini nerden bulabilirim internetten baktım pek birşey çıkmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Mikrodalga ısıtmama arızası çok karşılaştığım bir arıza çözümü çok kolay arkadaşlar genelde servise götürdüğünüzde sebebi magnetron arızalı derler ve parça değişimi için ortalama 120 tl gibi bir ücret isterler parçayı dışarıdan siz alsanız 60-90 tl arası değişir taktırmak vs. yine 100 tl buluyor halbuki çözümü çok basit kaç tane bu problemden mikrodalga fırın geldiyse %90 ı nın magnetron girişindeki 2 soketten birinin paslanmış olmasından dolayı temassızlık var ve magnetron çalışmıyor. yada fırının içindeki magnetron bağlantılı alimunyum kağıdın yanmış yada yırtılmasından dolayı yanmış ama delik değil ise ters çevirin yada yenisini alıp takın ucuz bir şeydir. videoyu kendim hazırladım izlerseniz anlarsınız olayı. saygılar

Çok teşekkürler. Hocam benim fırının giriş kartındaki 8a 250 volt sigortası un ufak olmuş. İyice ufalandığı için üzerini tam okuyamadım. Bu sigorta nın tam olarak ismi nedir. Cam sigorta değil di seramikti.

Hayırlı ramazanlar Kenwood mw 467 dijital mikrodalga fırını ikinci el yeni aldım fırını 10 dakikaya ayarlıyorum 1.5 2 dakika çalılınca kendiliğinden kapanıyor 5 10 dakika sonra kendiliğinden açılıyor bunu her yaptığımda yapıyor sanırım kendini korumaya alıyor neden yapar bilen uzman arkadaşlardan yardım lütfen

...yada fırının içindeki magnetron bağlantılı alimunyum kağıdın yanmış yada yırtılmasından dolayı yanmış ama delik değil ise ters çevirin yada yenisini alıp takın ucuz bir şeydir. videoyu kendim hazırladım izlerseniz anlarsınız olayı. saygılar
...
Bahsettiğiniz bu kağıdın yenisi nereden alınır?

İyi akşamlar. Mikrodalga fırınımda taş direnç patladı. Onu değiştirmeyi düşünürken Magnetron da bulunan mıknatıs çatlamış gördüm. Üç parçaya bölünmüş. Yerinden çıkartıp tekrar yerine koyulabiliyor. Bütünlük bozulmuş olsa da mıknatıs görevini yapar mı. bu magnetron çalışır mı.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri