Mike (Mic?) Konnektör Hakkında

Üstadlarım öncelikle hepinize iyi forumlar diliyorum, daha önce ayarlı güç kaynağı yaptığım üzerine bir kaç konu açmıştım. Artık projenin sonuna geldim. İki adet trafoyu beslemek için mike ya da mic konnektör denen parçalardan elimde vardı. Bunlar ile 220 volt girişli 2 adet trafoya besleme bağlantısı çekebilir miyim? Trafoların girişlerinde de birisinde 1.5 amper diğerinde ise 1 amperlik sigortalar var. Çıkış olarak da yaklaşık 35-5 volt arası çıkışlar alacağım. İkisini de farklı buck converterlar ile farklı akımlarda kullanacağım. Aşağıya resimlerini eklediğim parçaları 220 volt soket olarak kullanılabilir miyim acaba? Dişisi prizden gelecek, erkeği ise sabit kutu üzerinde kalacak. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, taşınabilir ya da cevaplandıktan sonra kilitlenebilir.

WhatsApp Image 2020-12-24 at 18.02.34.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-24 at 18.02.34 (3).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-24 at 18.02.34 (2).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-24 at 18.02.34 (1).jpeg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
olur veya olmaz konusunda bi fikrim yok. Ama şöyle bir şey sormak istiyorum.
Takacağınız parçaların akım taşıma kapasitesi ile kullanılacak akım bu parçaların akım taşımasından az ise olabilir diye düşünüyorum.

evet elimdeki parça da kaliteli diğer ucuz ürünler 3 amper olarak yazıyorlar. Bundaki metal kalitesi vs daha iyi geldi 3 amper olsa bile yeter gibi geldi de kaç voltta 3 amper maksimum onu da bilemedim

Tavsiye etmem yine de yaptım oldu diiyen çıkabilir. Sebebine gelince ... iletken arası yalıtkan bu düşündüğünüz güç için yapılmadığından uzun vadede dayanmayabilir, sonuçları öngörülemez. Elbet sizin dışınızda kullanacak, eline geçecek kişi de Şebeke gerilimi olduğunu bilmez sıradan ses tesisatı düşünüp aldanabilir üzücü sonlanabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri