Micromaster F02 ve F03 veriyor

Ambitious

Üye
Micromaster 6SE9221-3DC40 neden F02 ve F03 verir.Anlamı aşırı akım ama motorda bi sıkıntı görülmüyor.Acaba ayarsız bi parametresi filanmı var . Bilen varsa yardım lütfen.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle motor nasıl bir yük altında ne zaman fault veriyor bunlar önemli daha önce çalışıyormuydu yükün motoru sürüyor olabilir duruş rampa süresini uzatmayı dene

dostum motoru yükten cıkarıp boşta calıştırmayı dene ve boşta çalışma akımı normalmi tabi bundan once akım ayarlarıını kontrol et ve kalkınma zamanlarını da

Motorun hızını potla artırıyorum ve artırırken ekrandaki değer ( frekans değeri heral ) 15 in üzerine çıkınca sanki motorda sıkışma var gibi titreme yapıyor ve hatayı veriyor.Acaba redüksiyon yağsızmı filan dedim ve motoru boştada denedim fakat aynı.hız bi değerden sora motor sıkışma yapıyor gibi.

kolay gelsin senin inverterinde muhtemelen sorun yok motorunda sorun var motor kalkışta demeraj akımını çok çekiyo ve aşırı akımö hatasına neden oluyor motora direk 380volt verince çalışır problem gözükmez zannedersiniz ama inverterde denediğinizde hataya geçer çünki hata sensörleri devreye giriyor başka motor tak sağlam emin olduğun bi motor onda dene birde motor bağlantılarını kontrol et belki bağlantıları yanlıştır düzeltmen gerekir inverterinde sorun yok iyi çalışmalar biz inverter tamircisiyiz ihtiyacınız olursa 0212 674 90 63

arkadaşım eğer arkadaşların dediklerini yaptıysan olamdıysa sorun ayar potunda olabilir onu değiştirmeni tavsiye ederim
gene olmassa motoru sürücüye yeniden tanıt bence motoru tnıtırken motor sıcak olmasın bazen hesapladığı değerler yanlış olabiliyor

motorun aşırı akım değil aşırı gerilim ve düşük voltaj hatası veriyof0002 aşırı gerilim f0003 düşük gerilim motorda rejenaritif yük olabilir fren direnci takman gerek bence

F002 aşırı akım
F003 aşırı yük mekanik yada motordan kaynaklanan aşırı akım sorunu pensampermetre ile motor akımlarını kontrol et
sistemde aşırı yük olmadığından emin isen cihazda sorun olabilir yada 2 fazla besleniyor olabilir

Fatih26 arkadaşım 6SE92 serisine frenleme direnci bağlayamazsındahili ebu yok micromaster standart tipde

Siemens orjinal manuel inden alıntıdır.

F0002 Aşırı Gerilim

Sebep
Şebeke gerilimi çok yüksek
Motor re-jeneratif modda
NOT
Re-jeneratif moda hızlı duruş rampaları veya aktif yükün motoru sürdüğü durumlar sebep olur.

Teşhis & Çözüm
Aşağıdakileri kontrol edin:
Besleme gerilimi (P0210) inverter plakasının üzerinde yazan sınırlar içinde kalmalıdır.
DC-bara gerilim kontrolörü aktif hale getirilmeli (P1240) ve doğru bir şekilde parametrelendirilmelidir.
Duruş rampa süresi (P1121) yükün ataletine uygun olmalıdır.
Gerekli fren gücü belirlenmiş sınırlar içinde olmalıdır.
NOT:
Yüksek ataletli yüklerde daha uzun rampa süreleri gerekmektedir.

F0003 Düşük gerilim

Sebep
Ana besleme yetersiz.
Belirtilen sınırlar dışında şok yük.
Teşhis & Çözüm
Şebeke gerilimini kontrol edin.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye