micromaster 440 yardım.

elijah

Üye
kompresör motoruna yol veren micromaster440 sürücü panel uzerinden start -stop almıyor.fakat kendi tustakımı uzerınden start -stop alıyor.monitorde motor start yazmasına ragmen motor start almıyor.paremetrelerine baktım fakat yinede bir çözüm üretemedim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
öncelikle bağlantıları kontrol edin sürücüye gelen kontrol sinyalleri varmı ona bakın.

parametreleri tekrar kontrol et panel üzerinden (BOP) start-stop'u iptal olabilir.

factory reset yap tekrar parametreleri gir

baglantı siyallerini kontrol ettim.panelden sinyal geliyor.kompresör atlascopco marka.servisi cagırdım onlrda çözüm bulamadılar.siemes servisini önerdi.fakat siemens servis biliyorum ki pahalı bir çözüm.factory set yapmam demek 10000 tane paremetyeı yazıp tekrar girmem demek.baska bir yolu var mı

P700'ün değeri kaç?701,702,703 de önemli.MM440 paremetre listesi nette mevcut.Bu parametreleri iyice inceleyin.Fakat fabrika reset riskli iş.Bence sorunu bu paremetreleri kontrol ederek çözebilirsin.Birde P700'ü değiştirdiğinizde bazı paremetreler otomatik değişiyor bunuda gözardı etmeyin.Örneğin P731-732.

Motor üzerindeki boptan alıyor touch paneldenmi almıyor yada bilgisayar üzerindeki wincc den mi start stop almıyor sizin kendi tuş takımı dediğiniz micromasterın bop dediğin sanırım bence siz profibus soketlerini kontrol edin onlar arızalı olabilir

Eger terminal bağlantılarından sürücü kontrol ediliyorsa P0700 : 2 olmalı..
Eger P0700 : 1 ise bop (sürücü üzerine takılan programlama paneli) üzerinden start stop bekler.....
Eger P0700 : 6 ise profibus kartından sinyal bekler......

Eger P0700 : 2 ise yine çalışmıyorsa "digital inputları" önceden bir yere yazarak sökün kısa bir kablo ile ,9 nolu pini 5 "ileri" veya 6 "geri" nolu pine dukundurun bakalım çalışacakmı....

Bence reset atmak şu an için gereksiz çoğu parametre gider....

Son düzenleme:
evet touc panelden start almıyor.sürücü kendi keypad ınden start stop alıyor.touc panelde motor calısıyor veya duruyor mesajları yazıyor fakat start veye stop almıyor.baglantı 9 pın lı rs-232 kablosu ile.kabloda kopukluk varmı diye baktım kopukluk yok.panel uzerınden acık kontak ile surucunun 9 nolu ucundan gelen sınyal panelden NO ile tekrar surucunun 6 ve 5 nolu uclarına gidiyor.panel uzerındeki NO işlem yapıyor.şimdi surucunun 9 nolu ucu kendi içinden mi 12 volt sınyalını beslıyor.surucunun bu uclrının baglı oldugu elektronık kartı bozuk olbalırmı.kontrolumu nasıl yapabılırım

procon arkadsım dediğin işlemleri servıs gelmeden önce denedım.fakat işe yaramadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri