Micromaster 440 Vector Kontrol ve Encoder Sorunu

proeng

Üye
merhabalar

mm440 ve encoder kartına bağlı 512 puls ttl (5v)line driver encoder düşük hızlarda kararsız çalışıyor (örneğin 1 hz'de 0 ile 3 hz arasında geziyor) vector modda (P1300=20) motor tanımlama ve hız optimizasyonunu yaptım.encodersiz vector modda 0.3hz'de bile çok kararlı çalışmasına rağmen encoder'li (P1300=21) halde normal çalışmıyor.(test yüksüz halde yapılıyor ve keypad ile referans versem de aynı kararsızlık devam ediyor)

konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

saygılarımla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba benim sorumlu olduğum fabrika da hemen hemen aynı sorun var.
Paslanmaz çelik boy kesme hattında doğrultma motorunun sürücüsü (132kw).Siemens mm 440 var.Özellikle redüktörün oranı yanlış seçildiğinden çelik sacları elle verdiğimiz zaman frekans 2-2,5 hz e kadar düşüyor ve motor kararsız çalışıyor encoder'süz açık çevrim vektör modda tam bi felaket.o yüzden kapalı çevrim V/f olması lazım yanlış telaffüz edebilir de olabilirim bu modda daha kararlı.Sizin sorununuz bu yoldan çözülebilir belki
Ben motora encoder taktırdığımda (motor özel bi motor çift sargılı) bir sargısında kararlı bir yapı aldım ama sistemi çevirip farklı hızda ki sargıya geçtiğimde yine olumsuz oldu ve iptal ettim encoder 'u.
Biraz karışık oldu sanırım kusura bakmayın.
İyi Akşamlar

Merhaba benim sorumlu olduğum fabrika da hemen hemen aynı sorun var.
Paslanmaz çelik boy kesme hattında doğrultma motorunun sürücüsü (132kw).Siemens mm 440 var.Özellikle redüktörün oranı yanlış seçildiğinden çelik sacları elle verdiğimiz zaman frekans 2-2,5 hz e kadar düşüyor ve motor kararsız çalışıyor encoder'süz açık çevrim vektör modda tam bi felaket.o yüzden kapalı çevrim V/f olması lazım yanlış telaffüz edebilir de olabilirim bu modda daha kararlı.Sizin sorununuz bu yoldan çözülebilir belki
Ben motora encoder taktırdığımda (motor özel bi motor çift sargılı) bir sargısında kararlı bir yapı aldım ama sistemi çevirip farklı hızda ki sargıya geçtiğimde yine olumsuz oldu ve iptal ettim encoder 'u.
Biraz karışık oldu sanırım kusura bakmayın.
İyi Akşamlar

öncelikle ilginiz için teşekkürler.sizin uygulamada son yaptığınız uygulama da (V/F) encoder ve vektör kontrol iptal ediyorsunuz.yani encoder,vektör kontrol de çalışıyor.ayrıca sizin uygulama da vektör modda motor soğuk ve yüksüz iken autotun yaptırırsanız sisteminiz daha kararlı olabilir.(düşük frekanslar da motorun arkasına fan takmanızı öneririm.)

iyi çalışmalar.

Encoder sinyaliniz parazitten etkileniyor olabilir. Encoderin blendajını hem motor hemde sürücü tarafında bağlayın ve encoder kablosunu mümkün oldugunca motor kablolarına yaklasıtrmadan cekin.

iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri