micromaster 440+S7 300+profibus

Kolay gelsİn arkadaŞlar.
benİm bİr sorum olacak İlgİlenmek İsteyen arkadaŞlara.ben control word 2 yİ nasil aktİf hale getİrebİlİrİm.yanİ mm440 ta 2050 parametresİnde control word2 default olarak yok.ama ben bunu kullanmak İstİyorum.İyİ ÇaliŞmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sayın Arkadaşlar Öncelikle Katkılarınızdan dolayı size çok teşekkür ediyorum.
Bne tam 1 aydır bu pzd,pkw çözmeye çalışıyordum.Yukarıda anlattıklarınız kafamdaki soru işaretlerinin büyük bir kısmını kaldırdı.Sayın arkadaşlar benim bir akademik çalışmam var 314C-2DP ile MM440 kullnarak ASM'nin hız ve moment denetimi MM440'ın parametrelerine profibus üzerinden erişebilmek için hazırlanması gereken bloklar nasıl olmalı ve moment denetimi ile değerli fikirlerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım.
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar ben bu iş ile biraz uğraştım şimdilik işimi göreceek kadar MM440 ı profibus üzerinden kontrol edebiliyorum. Yani durdur başlat ve hız bilgisi konusunda problemim yok ama ben profibus üzerinden sürücü akımını da okumak istiyorum. Hata silme işini daha deniyecem inş. başarırım. Ama akım bilgisini nasıl okuyacaağım konusunda bir şeyler yazarsanız sevinirim.
Paylaşımcı arkadaşlara teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar ben bu iş ile biraz uğraştım şimdilik işimi göreceek kadar MM440 ı profibus üzerinden kontrol edebiliyorum. Yani durdur başlat ve hız bilgisi konusunda problemim yok ama ben profibus üzerinden sürücü akımını da okumak istiyorum. Hata silme işini daha deniyecem inş. başarırım. Ama akım bilgisini nasıl okuyacaağım konusunda bir şeyler yazarsanız sevinirim.
Paylaşımcı arkadaşlara teşekkürler...

mm440 ı profibus üzerinden nasıl hız kontrol ve run moduna alındığını anlatta bizde
bilelim

Arkadaslar merhaba,
mm420nin parametre ve hiz verilerini plc uzerinden degistirmeye calisiyorum. bi VAT olusturup ordan Control word ve Speed Set pointle oynayim dedim. Set degerini degistiriyorum fakat inverter fault (F0003) veriyor ve motor calismiyor. Main supply fault diyor ama herhangi bir baglanti hatasi yok beslemede :(
Status Wordu okuyorum (W#16#FAB8), o da overload diyor ama motorda hic yuk yok :)
Var mi su mubaregin dilinden anlayan..owf powf afra tafraa

inverter hakliymis, beslemede baglanti hatasi varmis :) settled!

kolay gelsın ustatlar bu işte acemıyım bu yazılan bılgılerı neye gore sıralıyoruz bılgınıze muhtacım tesekkurler

bu yazdıgımız kodları drıve monutorde nerde ayarlam aypıyoruz gorebılırmıyız

Hocam benim anlamadığım örneğin sürücüden PQW260degerini okudum akım bilgisine okumak için hangi adresi kullanacağım .

Mm440 hatalarıni CB ile nasıl s7 300 de okurum bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi acaba surucu ekranina f0011 hatasi dustu ben bunu nasıl bir parametreyle s7 300 de görürüm örnek olarak
Mm440 hatalarıni CB ile nasıl s7 300 de okurum bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi acaba surucu ekranina f0011 hatasi dustu ben bunu nasıl bir parametreyle s7 300 görürüm örnek olarak

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri