Micromaster 440 Sürücü bağalantı şekli

betesan

Üye
selam arkadaşlar,

MM440 ile ileri geri motor kontrolü yapmam gerek inverterin girişinde ve çıkışında filtre kulanıcaz,
filtreler de bi sorunum yok ancak MM440 ın bağlantısında sorun yaşıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Micromaster serisinin pdf dosyasını bulursan sonunda var olan sık kullanılan parametrelerle yapabilirsin. Kullanacağınız parametre maksimum zaten 8-10 tanedir.

betesan ' Alıntı:
selam arkadaşlar,

MM440 ile ileri geri motor kontrolü yapmam gerek inverterin girişinde ve çıkışında filtre kulanıcaz,
filtreler de bi sorunum yok ancak MM440 ın bağlantısında sorun yaşıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar
micromaster 440 hız kontrol cihazında ileri geri çalıştırmak için 2 adet çift açık kontaklı röle veya kontaktör işini görür. bunu yapman için resim cizmem gerekirmi bilmiyorum ama kısaca tarif edeyim.

9 nolu terminal ile 5 nolu terminali bir röle kontağı ile bağlantı kurarsan ileriye doğru çalışır.
ters yönde çalıştırmak içinse
ikinci rölenin 1. ve 2 . açık kontaklarına 9 nolu terminalden bir uc bağla 1. açık kontaktan cıkanı 5 nolu terminale 2. açık kontaktan cıkanı 6. nolu terminale bağla röle çektiği zaman hem DIN1 de hemde DIN2 girişinde sinyal olacaktır. bu defa motor ters yönde dönecektir.

kısacası sadece DIN1 de sinyal varsa motor ileri yönde ve DIN1 ve DIN2 de aynı anda sinyal varsa ters yönde dönecektir.
ikinci yol
p0003 paremetresini 2 yap buradan P0702 paremetresine kadar gel burada 12 göreceksiniz bunu 2 yaparsanız Bu defa DIN1 sinyal verince ileri yöne DIN2 ye bağımsız olarak sinyal verirseniz ters yönde dönecektir. Ama kolay olanı üstte anlatılandır.

Parametreler ve şema önümde olmadığı için bende amasyali arkadaşımızın demek istediğini söylemiştim.

arkadaşım umarım yardımcı olur sana gönderdiğim pdf dosyası.bu dosyanın içinde micromaster 440 a ait ne ararsan türkçe herşey var frenli çalışmalar iki yönde çalışma parametreleri vs herşey .bu arada denildiği gibi 2 röle ile bu işi kolarca yapabilirsin.ama benim bildiğim DIN1 ve DIN2 den ileri geriyi parametrelerden aktif hale getirince bu iş kolar olur.parametrelerden aktif hale getirdikten sonra +24 ve DIN1 den ileri yön diğerinden de (+24 ve DIN2 den) geri yön yapabilirsin.kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• MM440_PListe_TR[1].rar
    2.7 MB · Görüntüleme: 1,773
alengrey saol hakkaten cok guzel bir paylasım olmus. baglantı sorunu yasayan arkadasın da ısıne yarayacak bişi tavsıye ederım.

alengrey paylaşım için teşekkürler..

arkadaşım umarım yardımcı olur sana gönderdiğim pdf dosyası.bu dosyanın içinde micromaster 440 a ait ne ararsan türkçe herşey var frenli çalışmalar iki yönde çalışma parametreleri vs herşey .bu arada denildiği gibi 2 röle ile bu işi kolarca yapabilirsin.ama benim bildiğim DIN1 ve DIN2 den ileri geriyi parametrelerden aktif hale getirince bu iş kolar olur.parametrelerden aktif hale getirdikten sonra +24 ve DIN1 den ileri yön diğerinden de (+24 ve DIN2 den) geri yön yapabilirsin.kolay gelsin.
Peki hocam sürücü ile bir kontaktor çektirmek istiyorum. Bunu nasil yaparim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri