Micromaster 440 devreye alma problemi

Arkadaşlar merhaba.Havalandıma sisteminde kullanmış olduğumuz mikromaster 440 bir elektrik kesintisi sonucu arızalandı.Bende fabrika ayarlarına resetledim.Bundan sonra bütün parametreleri tekrar girmeme rağmen devreye alamadım .Bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.Kullanım kitabcıcığı mevcud fakat buradaki adımları takip ediyorum olmuyor .Hızlı devreye alma adımlarını ve nelere dikkat etmem konusunda yardımlarınızı bekliyorum .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ayarları değiştirdikten sonra p10 parametresini 0 yaıp çıkman lazım

p10.... 30 P970...1 yaparsan fabrika ayarlarına geri döner.daha sonra p10...1 yaparsak hızlı devreye alma işlemine geçer ve girmen gereken parametreler otomatik olarak karşına çıkar.(motor etiket değerler kalkış duruş rampası komut kaynağı seçimivb..)girdikten sonra en son karşına çıkan parametre p...3900 dür. bunuda 1 yaparsan sürücü girilrn değerleri otomatik olarak kaydedip hasancam arkadaşımızın dediği p10 parametresini otomatik olarak kendisi 0 yapar zaten.eğer bunları yapıp denediğin halde çalışmıyorsa komut kaynağı seçimine çok dikkat et.senin sürücü analog referansa göremi çalışyor yoksa dijital inputa göre sabit frekanslamı çalışıyor ona göre p700 p701 ve p1000 parametrelerini incele sorunu muhakkak çözeceksindir.sorun hala devam ediyorsa bağlantı kablolarının yerini yaz tekrar yardımcı olabilirim.kolay gelsin...

Yukarıdaki yazıya ek olarak referans girişin pot ile ise 2 le 4kısa devre et (eksi uç) 1 nolu giriş +10v 3 nolu giriş anolog input+ 9ile 5 kısa devre edersen motorun dönmesi lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri