micromaster 440 ac sürücü hakkında yardım

xblackx

Üye
merhaba arkadaşlar

micromaster 440 ac sürücüye motor bağlamadan nasıl start verebiliriz ? l1 l2 l3 arasında gerilim ölçmek istiyoruz.
kendimiz keypad üzerinden start verirsek A922 alarmı veriyor.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sürücüye motor bağlamadan start verdiğinizde A0922 alarmını vermesi normaldir. Bunun anlamı sürücüde yük yok demektir. Sürücüye bu şekilde start verdiğinizde 10 sn. kadar çalışır ve stop'a geçer.

Çıkış voltajını ölçmek istediğinizde voltmetredeki değer sizi yanıltır. Çünkü kare sinyal bulunmaktadır. Bunun yerine r0025 parametresinden aktüel çıkış voltajını görebilirsiniz. Eğer bu sizi tatmin etmiyorsa "D+ ve D-" terminalinde dc-bara voltajını ölçün besleme geriliminin 1,4 katıdır. Böylece güç katının testi yapılmış olur.

ARKADAŞLAR,
Siemens MM 440 sürücüde, tork uygulayarak kumaş sarımı yapıyoruz. Zaman zaman kumaş sarım sertliğini değiştirmemiz gerekıyor. Bunun için, 1520 parametresınde, değeri değiştirerk işimizi görmeye çalışmaktayız. Benım düşüncem şu, bu parametrede; üç ayrı alt parametrede daha var. Normalde, 5. ınput girişinden start vererek çalıştırıyoruz sürücümüzü, acaba diğer input girişlerinden komut vererek çalıştırdığımda, alt parametrelerden ayarladığım değere giderek tork değerını değiştirebilirmiyim veya bunu başka bir şekilde basitçe yapmamız mümkünmü. Makına operatörü, gerektiğinde bunu kendisi halletsin düşünüyorum.
Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler...

hocam kolay gelsın p1500 parametresını ıncelersenız cevabını bulacaksınız sanırım.orada 2 nolu parametre analog set degerı demıs .su an sadece bunu bulabıldım yarın daha detaylı bılgı aktarabılırım

zeybek ' Alıntı:
ARKADAŞLAR,
Siemens MM 440 sürücüde, tork uygulayarak kumaş sarımı yapıyoruz. Zaman zaman kumaş sarım sertliğini değiştirmemiz gerekıyor. Bunun için, 1520 parametresınde, değeri değiştirerk işimizi görmeye çalışmaktayız. Benım düşüncem şu, bu parametrede;  üç ayrı alt parametrede daha var. Normalde, 5. ınput girişinden start vererek çalıştırıyoruz sürücümüzü, acaba diğer input girişlerinden komut  vererek çalıştırdığımda, alt parametrelerden ayarladığım değere giderek tork değerını değiştirebilirmiyim veya bunu başka bir şekilde basitçe yapmamız mümkünmü. Makına operatörü, gerektiğinde bunu kendisi halletsin düşünüyorum.

Arkadaşım anladığım kadarıyla senin yapman gereken bir analog girişten hız diğer analog girişten ise tork vermek. Bunun için;

İki analog giriş kullanacaksın. Micromaster'larda analog girişlerin binektor karşılıkları;

Analog giriş 1 = 755.0
Analog giriş 2 = 755.1  buna göre aşağıdaki parametrelerin uygulanması gerekir.

P1000 = 2 ( Hız set değerinin kaynağı , analog giriş 1 olarak ayarlanması )
P1300 = 20 ( Kontrol modu, Vektör mod olarak ayarlandı )
P1522 = 755.1 ( Tork üst değerinin kaynağı, analog giriş 2 olarak ayarlanması )

Bu parametrelerin uygulanması sonucu AN1 den hız AN2 den ise tork ayarı yapılacaktır.

Ayrıca  P1520 = Üst tork sınırı
          P1521 = Alt tork sınırı

rudes arkadaşım,
yardımına teşekkür ederım,makınayı yapan firma(yerli) hız ayarını 1082 parametreden sabıt vermıiş.
referans girişinide, tork ayarı olarak belirtmiş.ayrıca, Ain 1-2 of demişler.Sizin anlattığınıza göre, iki referans girişi olarak 2 pot. mu kullanmam gerekıyor. Ben sadece, 1520 de, IN(0) ve IN(1) değerlerini farklı ayarlayıp, digital girişlerden abahtarla giriş seçerek(start kontağını yapabilirmiyim olarak düşündüm ama, fikriniz daha detaylı alabilirmiyim.
Teşekkür ederım ilginize.

Zeybek arkadaşım yapılması gerekenler şunlar;

• AIN 1 of 2 demişsin bu şu anlama geliyor. P1000= 27 Demektir. Bu parametre sadece AN1, yani "2" olacak
    • P1522 = 755.1 Yaparak ikinci analog girişten tork limiti ayarlarak, motorun momentini değiştirilecek
    • P1082 sabit frekans vermek için yapılmış bir parametre değidir aslında, bu minumum frekans değeridir.
    • P1082'yi küçük bir değere çekerek AN1'den referans vermeni tavsiye ederim

Kolay gelsin. İyi çalışmalar..

zeybek ' Alıntı:
ARKADAŞLAR,
Siemens MM 440 sürücüde, tork uygulayarak kumaş sarımı yapıyoruz. Zaman zaman kumaş sarım sertliğini değiştirmemiz gerekıyor. Bunun için, 1520 parametresınde, değeri değiştirerk işimizi görmeye çalışmaktayız. Benım düşüncem şu, bu parametrede; üç ayrı alt parametrede daha var. Normalde, 5. ınput girişinden start vererek çalıştırıyoruz sürücümüzü, acaba diğer input girişlerinden komut vererek çalıştırdığımda, alt parametrelerden ayarladığım değere giderek tork değerını değiştirebilirmiyim veya bunu başka bir şekilde basitçe yapmamız mümkünmü. Makına operatörü, gerektiğinde bunu kendisi halletsin düşünüyorum.

P1520 sabit deger girmenize olanak taniyan ve bu degeri esas hedef girisi olan P1523'e baglayan bir parametredir. ozetle P1523= 1520'dir. siz P1523=755.1 yaparsaniz ust torq sinirini artik P1520'den sabit degil, 2. analog girise baglayacaginiz bir potansiyometre ile degisken ayarlayabilme imkaniniz olur. daha sonra P757.1 ... P760.1 analog giris olceklendirmesini kullanarak bu pot'un hangi torq sinirlari (%'leri) arasinda gezinmesine izin vereceginizi ayarlarsiniz. unutmayin %100 referans torq = P2003'deki kadar torqtur. yani analog giristen ornegin %50 ref. geliyorsa P2003'deki torqun %50'si kadar Nm ile motoru sinirlamis olursunuz... P2003 torq icin % -> Nm donusum (normalizasyon) parametresidir.

Arkadaşlar merhaba ben micromaster 440'la yeni tanıştım.Benim sorum ayrıntılarla ilgili değil sürücünün genel tanımıyla ilgili.Birincisi paremetre index numarası ne anlama geliyor ikincisi bico paremetreleri ne demek lütfen katologta yazdığı gibi değil hiç bilmeyen birinin anlayabileceği gibi açıklayabilirmisiniz.Şimdiden çok teşekkür ederim

Arkadaşlar,
İlgilenirseniz sevinirim, Elimde Micromaster 440 3Faz 3KW sürücü, emko ezm-7750 çift setli sayıcı, PNP proxy var. ölçüm tekerleğinin çevresi 0.50 cm. Yapılması istenen; Bir makaradan diğer makaraya her seferinde girilerek belirlenen metrede sarım yapılacak. Çift set olmasının özelliği de şundan kaynaklanıyor; örnek:1200 m. olarak girilen birinci set te motor, yavaşça kalkarak mm440 taki parametrelerden set edilmiş devirde başlayan sarımın son 20 metresi sayıcıdan 2.set ile gelen komutla yine MM440 tan set edilmiş bir alçak devire düşmesi ve 1200 m. dolduğunda ise otomatik olarak duracak. Dışarıdan bir butonla resetlenene kadar duracak. Ayrıca duruş esnasında sarılmakta olan bobin mm440 tarafından hafifçe gergin tutulacak. Acil durş butonuda olmalı tabii ki.
Arkadaşlar aramızda devre şemasını çizebilecek ve MM440 ın parametrelerini bilen var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri