Microelectronic Circuits ve The Art of Electronics kitaplarının karşılaştırılması

Abc7395

Üye
Merhaba

1) Microelectronic Circuits ve The Art of Electronics kitaplarının farkı nedir?

2)Bu kitapların ikisi veya herhangi birisi sıfırdan başlamak için uygun mudur?

3)Bu kitaplar bizi hangi noktaya kadar ilerletir? Hangisi daha derin bilgiler içeriyor? Bu kitaplardan daha kapsamlı olduğunu düşündüğünüz herhangi bir kitap var mı?

Şimdiden ilgilenecek ve cevap verecek herkese teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Her iki kitabı da incelemiş birisi olarak söylüyorum.
Art of electronics kitabının daha çok elektronik donanım tasarımı yapmış ve bu alanda deneyimi olan ancak belirli bir devre tasarımı yaparken bir yere takılmış yada bir devrede olabilen hataların çözümünü göstermek için hazırlanmış olduğunu düşünüyorum.Yani hands on experience ve troubleshooting denilen kavramlar üzerine yazılmış bir kitap.

Microelectronics circuits ise sıfırdan elektronik devre elemanlarının yapısını,karakteristiklerini ve bu elemanları içeren elektronik devrelerin davranışlarını ve analizini içeren bir kitap.Aynı zamanda her bölümün sonunda teorik olarak devre tasarlama problemleride içeren bir kitap.

Benim tavsiyem eğer teorik bilgin yeterli değilse microelectronic circuits kitabını okuman ve altyapı edinmen.
Ancak elektronik kartlar tasarlıyor ve kartlarda oluşan problemlere nokta atışı çözümler arıyorsan The art of electronics kitabını elinin altında bulundurmanı öneririm.
Tabi bu benim kişisel görüşüm.Umarım faydalı olmuştur.

Merhaba

1) Microelectronic Circuits ve The Art of Electronics kitaplarının farkı nedir?

2)Bu kitapların ikisi veya herhangi birisi sıfırdan başlamak için uygun mudur?

3)Bu kitaplar bizi hangi noktaya kadar ilerletir? Hangisi daha derin bilgiler içeriyor? Bu kitaplardan daha kapsamlı olduğunu düşündüğünüz herhangi bir kitap var mı?

Microelectronic Circuits PDF formatında:http://fuuu.be/polytech/ELECH402/Microelectronic Circuits by Sedra Smith,5th edition.pdf

The Art of Electronics PDF formatında:https://archive.org/details/TheArtOfElectronics3rdEd2015/page/n13

Şimdiden ilgilenecek ve cevap verecek herkese teşekkür ederim.

Tam da bu konuyla ilgili EEVblog - Dave Jones'un detaylı bir inceleme videosu var:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri