micro işlemci dersi için dijital saat

SwEeT

Üye
üniv 2. sınıftayım micro işlemci dersi için dijital saat ödevim var devre şeması ve devre raporu lazım yardımcı olabilirmisiniz cvp bekliyorum

Değerli üstadlarım ben lise 3 öğrencisiyim , henüz micro işlemciler konusu görmediğim halde böyle bir ödeve tabii tutuldum. ( Yıllık Ödev )

Devre şeması hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa , yardımlarınızı bekliyorum.

İyi günler dilerim.

mikro işlemci mi yoksa mikro denetleyici(16f84 gibi) mi?
clupmania ' Alıntı:
Değerli üstadlarım ben lise 3 öğrencisiyim , henüz micro işlemciler konusu görmediğim halde böyle bir ödeve tabii tutuldum. ( Yıllık Ödev )

Devre şeması hakkında yardımcı olabilecek birileri varsa , yardımlarınızı bekliyorum.

İyi günler dilerim.

Hocam inanın konu hakkında bir bilgim yok bilgi edinmeye çalışıyorum.

Size durumu şöyle anlatayım ;

Cumartesi günü dersimiz vardı dedim hocam yıllık ödevleri ne zaman vereceksiniz.

Dedi kimler bu dersten ödev aldıysa gelin.

Her neyse 4 kişiydik aldı bizi koridora götürdü.

Dedi '' karşıdaki dijital saati görüyorsunuz '' Aynısını istiyorum.

Ödeviniz bu.. :s

Bazı itirazlarda buludum ( Teorik bilgimiz 0 , daha önce böyle bir şey hiç yapmadık vs. vs... Diğer arkadaşlar dedi yaparız felan anlayacağınız ödev aynen kaldı..

İnternette araştırdım ancak yeterli bir bilgiye sahip olamadım , pic bilmek gerekiyormuş sanırım ben henüz 11. sınıf öğrencisiyim ve pic derslerimiz 12. sınıfta artık nasıl yapacaksak sizlerden elde edebildiğim kadar teorik yardımlarınızı rica ediyorum..

Devre şemasını bulursam problem olmaz zaten elimden geleni yaparım.

Devre şeması bulmak sorun değil. google da "pic kitap","pic saat","pic devreleri", falan yazarsan devre bulunur ,kitapda bulunur.
ödevin içeriği ne olacak.Ders görürken verilseydi iyi olurdu.
pic e program yazma olayıda var.
Piyasada Hakan Karakaş hocanın ileri 16f84 kitabı var.güzel bir kitaptır.kendiside hocadır.
saat uygulaması var.ayrıca pic e giriş kitabıda alırsan seneye hazırlık ta olur aynı zamanda.
4 kişi birlikte iş bölümü ile yaparsınız diye düşünüyorum.

lazım olan baskı devre şeması mı simülasyon şeması mı.ayrıca dijital saati matris ledlerle mi 7 segment displaylerle mi yapacaksınız.Harici bir osilatör yardımıyla mı yoksa dijital saat entegresi(ds1302 gibi) kullanarak mı yapacaksınız.biraz araştırma yapıp bilgi sahibi olursanız size yardımcı olabilirim.bu soruların cevaplarını bulman yeterli

beyler bende aynı dertten muzdaribim benmde 16f84 ile dijital saat uygulaması ödevim var.bi LCD den saat'i okuyabilceğim bi devre lasım yardımcı olabilirmisiniz acaba..Msn adresimide yazıyım ordan daha rahat irtibat kurabiliriz yardımcı olcak arkadaşlar ile..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri