micro c derleme sorunu

dakdak

Üye
arkadaşlar daha yeni pic programlamaya başlıyorum. Elimde çalışan bir kayan yazı programı var.Bunda bir kaç değişiklik yapmak istiyorum.
Ama micro C'de programı yazdığımda derleyemiyorum. Hata veriyor. String.H 16f877.H bulunamadı gibi bir takım uyarılar alıyorum.Ne yapmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim.Tşk....

yanılmıyorsam #include <string.h> yazmanız yeterli değil programın ana dizininde library tarzında bir klasör olacak ve gene yanılmıyorsam samples klasöründen bu string.h veya diğer *.c *.h lı dosyları library dizinine kopyalamanız gerekiyor.

senin çalıştıgın pıc in library isi yok ondan dolayı bu hatayı veriyor internette arasan bir cok program var ornek pic c lite programını dene ve library dosyasına bak istediklerinin orada olması gereklı kolay gelsın

pbp dosyalarında eksiklik varsa libraride öle bir pic bulunamadığını bildiriyor sanırım.

programımın başına #include "pic.h" yada #include "16F877.h" yazınca hata veriyor. ancak bunları yazmayıp programı derlediğimde
isis te program or EEPROM data has invaild adress şeklinde bir hata veriyor.

ne yapmam gerek.
Derleyicim MicroC pro.

bu arada programı derlerken (hex dosyasına çevirirken) bana hangi pic i kullanacağımı soruyor.
orda seçtiğimde bu işlemi zaten kendisi yapmıyormu ?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri