Mezarlık Otomasyonu yardım...

muhoxx

Üye
Slm arkadaşlar proje konusu olarak hocamız bana mezarlık otomasyonu yapmamı istedi... isim soyisim girikecek ve mefta nın mezarlıkta yerini gösterecek ..bunu gibi bişey... nasıl yapılır.. hangi programda yazılır... elinde örnek fln olan varmı yada yardım edebilecek?

mezarlık girişine bir tane kiosk dokunmatik panel koyun. yerdede ledler gidilecek mezarı göstersin.

odu olacak birde ISD ses kayıt entegresi yada bir mp3 player koyun birde pir dedektör mezara yaklaşınca otomatik fatiha okusun.

c13.002 numaralı mefta hakkın rahmetine kavuşmuştur. fatiha okutmak için 1 e, çiçekleri sulamak için 2,ye basınız.

sizin hoca sağlamından kayışı koparmış. :)

Slm arkadaşlar proje konusu olarak hocamız bana mezarlık otomasyonu yapmamı istedi... isim soyisim girikecek ve mefta nın mezarlıkta yerini gösterecek ..bunu gibi bişey... nasıl yapılır.. hangi programda yazılır... elinde örnek fln olan varmı yada yardım edebilecek?
Sanırım veritabanı oluşturma, kütüphane otomasyonu gibi. Kütüphane gibi veri tabanı programları internette çok.

Easy paneller daha ucuz:))
mezarlık girişine bir tane kiosk dokunmatik panel koyun. yerdede ledler gidilecek mezarı göstersin.

odu olacak birde ISD ses kayıt entegresi yada bir mp3 player koyun birde pir dedektör mezara yaklaşınca otomatik fatiha okusun.

c13.002 numaralı mefta hakkın rahmetine kavuşmuştur. fatiha okutmak için 1 e, çiçekleri sulamak için 2,ye basınız.

:) güldürdün ya ....teşekkür ederim arkadaşkar

benim aklıma gelen şey ise gps
girişe kimliği bırakacaksın sana gps cihazı verecek
ad soyad gireceksin cihazda mezarın kordinatları yer alacak.
fatiha okuduktan sonra cihazı teslime der kimliği geri alırsın.

bundan 1 sene önce böyle bi çalışma yapmıştım 42'' outdoor2 adet kiosk izmir örnekköy mezarlığında haala çalışıyor vatandaş geliyor mefta nın ismini soyismini giriyor ve hangi ada ve parselde yattığını haritada gösteriyor
visual basic de yapmıştım :) ve sıfırdan tasarımda bana ait :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri