mevcut sisteme ek 200 kvar'lık bir kompansazyon panosu hazırlanması istediler.

emrah0011

Üye
işletmenin bir kompanzasyon panosu var değerler normal sorun yok fakat yeni yapılan ek işletme devreye gireceğinde sorun yaşanacağı için ek bir kompanzasyon panosu yapılması istendi ne malzame lazım vs. benim hiç deneyimim yok yardımcı olurmusunuz.200 kvar lık kompanzasyon panosu yapmak için ne lazım kontaktör,kondansatör hangi vs.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Forumu incelemeniz iyi olacaktır. Firmaların reaktif röle bağlantı şemaları bile yeterli olabilir sizin için. Ancak ayağı yere basar birşeyler öğrenmeniz 5-6 ay gibi bir zamanınızı alacaktır.

Daha kısa bir sürede ayağı yere basar birşeyler öğrenmek istiyorsanız, bu konuda eğitim almalısınız.

Elinde mevcut bulunan kompanzasyon panosundaki malzemelerden sipariş edebilirsin.

Eski panonuzdan memnunsanız, yapan firmaya siparişi geçin. Yapım aşamalarınıda yakınen takip edip öğrenin..
Diğer taraftan yeni tesisinizdeki yüklerinizde aynı karakterdemi, değilse, örneğin bir kaynak atölyesi olacaksa yada sık devreye girip çıkan yükler olacaksa farklı bir uygulama da yapmanız gerekebilir. Sanırım aynı sayaç üzerinden, yeni bir dağatım panosu kullanılarak beslenecek yeni tesis. Bu durumda yeni panonun yanına kurmanızda fayda var kompanzasyon panonuzu..

Mevcut panodakı RGK rölenızin bütün kademeleri dolumu, ya bütün kontaktör, sigorta, kondansatör ve baglantı kablolarını yenıleyecek, ayrıca yenı bir pano ılave edeceksınız. Yada buna hiç dokunmadan, Ana baraya baglı yeni akım trafoları ile, yenı bır kompanzasyon panosu yapacaksınız..

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri