Metal işlemek için makine fikirleri

Bende öyle diyecektim. Lakin ekonomik
Çok kestim abi ama hep 2. veya 3. den sonra gönye kaçtı:)
Kesim açısı çok önemli değil ise güzelce gönyeye alıp oluşan boşluklar kaynak ile kapatılabilir.

Kesim açısı çok önemli değil ise güzelce gönyeye alıp oluşan boşluklar kaynak ile kapatılabilir.
Ben de tam onu diyecektim. 1-2 derece hata çok elzem olmaz. Kaynak yapılacak sonuçta. Yalnız birbirine paralel olan parçaların uzunluklarının eşit kesilmesi lazım. Bunun için nasıl bir şey yapılabilir düşünmek lazım. Gönye testereyi uzun tezgaha sabitlemek lazım. Tezgahın bir tarafına uzunluğu kesme taşına göre ölçüp profili dayamak için bir şey sabitlemek sorunu çözebilir.

Demirci usulu ile yapılırda kaçar, ama işin b*kunu çıkartıp frezede boyuna getirirsen temiz olur. yada dedğin gibi kaynak ustalığın iyi olacak yamayıp tesviye edince, öpesin gelir.

Bildiğimden değil merakımdan,

Uçlar önce kaba kesilip CNC router da ince işlenebilir mi?

Haklısın Yusuf. Ucu ucuna kesmem zor. Biraz fire olacak.

Lazer kesim çok güzel oluyor ama anlaşmalı olarak çalışmadığınızda sıkıntı olabiliyor zaman konusunda. Adamlar toplu toplu iş alıyorlar o yüzden sıra veriyo sana.tek seferde en az 2 ton mal işlettirirsen 2 saat sonraya hazır ediyorlar :)

Ve tek parça iş de yaptırsan 1 tonluk iş ücreti alıyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri