Metal Halide ve sodyum buharlı balast farkı

Tanss

Üye
Merhaba arkadaşlar,
400w metal halide balast ile 400w sodyum buharlı(hps) ampül çalıştırıldığında sorun yaşanır mı ? Balastın amperi 3.5, çalıştıracağımız sodyum buharlı ampülün ise 4,5 amper bu durum kullanım ömründe veya lümen seviyesinde düşüşe sebep olur mu ? Şimdiden teşekkürler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Denenmiştir. Balast aşırı derecede ısınıyor , çok fazla çalıştığı zaman üstüne elinizi dokunduramıyorsunuz.

Arkadaşlar yok mu bilgisi olan, yardım lütfen..

Şöyle bir hızlıca araştırdım : Hayır çalıştıramazsınız, ama tersi doğru. Yani metal halide lambayı, sodyum buharlı balast ile çalıştırabilirsiniz..
Metal halide balast ile ancak civa buharlı lambayı çalıştırabilirsiniz..
Daha detaylı bilgi için zamanım yok şimdi..Sonra bakabilirsem paylaşırım.Kolay gelsin

Şöyle bir hızlıca araştırdım : Hayır çalıştıramazsınız, ama tersi doğru. Yani metal halide lambayı, sodyum buharlı balast ile çalıştırabilirsiniz..
Metal halide balast ile ancak civa buharlı lambayı çalıştırabilirsiniz..
Daha detaylı bilgi için zamanım yok şimdi..Sonra bakabilirsem paylaşırım.Kolay gelsin
Bilgilendirme için çok teşekkürler, iyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri