Metal Dedektörleri Şemalı Açıklama

Arkadaşlar şu anda bi dedektör şeması üzerinde çalışıyorum baskı devresini hazırladım bi kaç haftaya kadar montajını yaparım eğer buraya şema nasıl eklenir bana yardımcı olursanız burada paylaşmak isterim sizin görüşlerinizide almak isterim...

ARKADASLAR bisey sormak istiyorum,bu havaalanlarinda,buyuk is merkezlerinde,adliye binalarinda kullanilan kapi ve el tipi ust arama dedektorleri hangi prensibe gore calismaktadir???

kartal yürek arkadasım mantık olarak metal üzerindeki manyetik alanı ölçüm probumuz bobin veya başka bir indükleme parçaları ile algılamak ve algılanan indüklenmiş sinyalin frekansı veya genligini kullanıp bunların üzerindeki farklılıklar ile istedigimiz seviyedönüştürerek çalıştırırız

altın ve gümüşede duyarlımı?teşekkürler..

ben bunun daha değişiğini yaptım kendi kafamdan ama dedektör bobini algılayınca durmadan ses çıkardı

Dedektör konusu kendi başına profosyonellik isteyen bir iştir ve detayları oldukca fazla olmakla beraber en kritik unsur çalışan dogru degerlerde bir şema temini sonra o devrenin bobin sarımı vardırki o da başlı başına bir olaydır diğer yandan malzeme seçimidir özel malzemeler ve tam degerlerinde olmasıdır son olarakta kalibrelerin nasıl yapılacagını bilmelisiniz yani çok zor bir konudur.Yapacak olanların karar vermeden önce üzerlerinde 100 kere düşünmesini tavsiye ederim.
Kolaygelsin.

Dedektör konusu kendi başına profosyonellik isteyen bir iştir ve detayları oldukca fazla olmakla beraber en kritik unsur çalışan dogru degerlerde bir şema temini sonra o devrenin bobin sarımı vardırki o da başlı başına bir olaydır diğer yandan malzeme seçimidir özel malzemeler ve tam degerlerinde olmasıdır son olarakta kalibrelerin nasıl yapılacagını bilmelisiniz yani çok zor bir konudur.Yapacak olanların karar vermeden önce üzerlerinde 100 kere düşünmesini tavsiye ederim.
Kolaygelsin.

plc_bpb arkadasım güzel ekleme yapmıs.evet gerçekten kafa yoran zahmetli bi iş.

verilmiş şemayı uygulayacaksanız kafa yoracak bir şey yok. dedektör tipine (çalışma şekline) göre biraz teorik bilgi edinirseniz gerisi bol bol araştırmaya kalıyor. bu arada, benim bildiğim kadarıyla (43 yaşında bir elektronik mühendisiyim) metalleri bu altındır, bu gümüştür diye ayırabilen bir elektronik devre henüz icat edilmedi. "ayrımlı" denilen dedektörler sadece "demir türevli" (ferromanyetik) ve "ferromanyetik olmayan" (paramanyetik ve diamanyetik) diye ayırır, hepsi bu. aynı kategoride alüminyum da vardır, altın da.

DEĞERLİ TİMPATİ

elimde alman malı DIGER MARKA PULS SİTEMDE ÇALIŞAN BİR METAL DEDEKTORUM VAR AMA SORUN YAŞIYORUM DİJİTAL EKRANINDA YAZILAR KARIŞIYOR NO PİU DEMO FOUND ON MODE yazıyor ekranda atmega 163 kullanılmış acaba entegrede proğram karışıklığımı var yoksa başka sebeblerdende yapabilirmi

saygılar

burdaki devrelerin bir kaçını yapmıştık çalışıyor ama toprak altı derin aramalar için verim vermiyor.Ama üst arama duvar içerisindeki metallerin tesbitinde kullanabilirsiniz..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri