messenger beni nete bağla.

Ali_Rıza

Katılımcı Üye
arkadaşlar benim internete bağlanma ile bi problemim var. bazen internetten kopuyorumhata alıyorum. windows'a onar diyorum ama her zamanki gibi saçmalıyor. messenger a bağlan diyorum "troubleshoot" diyor. onar diyorum ve onarıyor. sonra internet geliyor. ve 15-20 dk. sonra tekrar aynı şeyler. messenger a onar dediğimde her defasında farklı şerylere hata veriyor. bazen dns hatası veriyor bazen ağ geçiti hatası veriyor. böyle saçma sapan bi problemim var. daha önce başına gelen oldu mu acaba? bu bir virüsün marifeti olabilirmi? bir pc de avasti diğerinde nod32 var, ama sorun aynı.

slm bir sorcam sen internet taracısından hangisini kullanıyorsun bana söylersen yardımcı olurum

internet explorer kaçı kullanıyorsun yani sürüm olarak

kaç olduğunu bilmiyorum. mesela işyerindekinde windows-7 var orjinal. içinde kurulu olan explorer ı kullanıyorum. otomatik güncelliyor zaten alet. en son sürümüdür o zaman diye düşünüyorum.

dns yenileyemiyor sanırım senin işlemcim.
önce bunu dene
başlat-çalıştır-cmd'den ipconfig/flushdns
olmaz ise

başlat-çalıştıra

services.msc yazıcak.

"DNS istemcisi" servisinin üzerine sağ tıklayıp yenile diyecek.(yanlız şuna dikkat edin devre dışı olmamasına eğer devre dışıysa otamatik yapıyoruz sonra yenile yapıyoruz).

Ayrıca aynı pencerede solda başlat yazar orayada tıkladıktan sonra.

kolay gelsin.

dns yenileyemiyor sanırım senin işlemcim.
önce bunu dene
başlat-çalıştır-cmd'den ipconfig/flushdns
olmaz ise

başlat-çalıştıra

services.msc yazıcak.

"dns istemcisi" servisinin üzerine sağ tıklayıp yenile diyecek.(yanlız şuna dikkat edin devre dışı olmamasına eğer devre dışıysa otamatik yapıyoruz sonra yenile yapıyoruz).

Ayrıca aynı pencerede solda başlat yazar orayada tıkladıktan sonra.

Kolay gelsin.

dns'im otomatik değilki. 5 senedir aynı dns'i kullanıyorum. 4.2.2.1 ve 4.2.2.2

bizde bilgisayara muska yapıyoruz korkmana gerek yok denemekte fayda var bir kur istersen

demek istediğim DNS önbelliği.denedin de çalışmadı mı?
mert-13 verdiğin dosya ne dosyası biraz açıklarmısın?

demek istediğim DNS önbelliği.denedin de çalışmadı mı?
mert-13 verdiğin dosya ne dosyası biraz açıklarmısın?

dns i otomatik yapınca problem bitti. yuuutup'a bağlanabileceğimiz sorunsuz dns 'leri nerden bulabiliriz? bu arada mert arkadaş, dosyaya güvenemediğim için onu kurmadım. kusura kalma. cidden ne vardı o dosyada?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri