Meslekki anlamda yetersiz kişiler ve diplomaları

İltkn

Üye
Arkadaşlar sadece banamı denk geliyor yoksa geneldemi böyle olmaya başladı açıkçası merak ediyorum.
Lise veyahut üniversite elektrik mezunu arkadaşlar adi anahtarı bağlamaktan acizler 1 sene staj artı 6 ayda çıraklık yaptığı halde 1 tane adi anahtar bağlayamazmı anlamıyorum. Bu bahsettiğim 1 kişi değil belki karşılaştığım 20-25 kişi olmuştur.

Sade elektrikte değil, tüm meslek ve okullarda kalite sorunu var.Ödevlerini bile forumda
yaptıran ! eğitim anlayışında geldiğimiz nokta bu.En acısı da,tabiiki Mühendislik seviyesi
düşüklüğüdür.Öğrenip kazanmak yerine,uydurup köşe dönme alışkanlığı verilmiş top-
lumların göreceği sonun daha kötü olacağı gerçeği ilede karşılaşmak kaçınılmazdır.O
sonada kendimizi hazırlayıp şaşırmayalım.

Son düzenleme:
ne kadar ekmek o kadar köfte...
piyasada ucuza adam arayıp sonra çok şey beklememek lazım...
Bence asıl sorun eğitimde değil. Eğitilmiş kişilere gereken duygusal motivasyonu sağlamamakta.
Kafası çalışan , eli aağı becerikli bilgili adam 3-5 kuruşa iş yapmaz.

yeni meslek lisesi bitirmiş 18 yaşındaki bir kişi kaç para alıp iyi iş çıkarır

ne kadar ekmek o kadar köfte...
piyasada ucuza adam arayıp sonra çok şey beklememek lazım...
Bence asıl sorun eğitimde değil. Eğitilmiş kişilere gereken duygusal motivasyonu sağlamamakta.
Kafası çalışan , eli aağı becerikli bilgili adam 3-5 kuruşa iş yapmaz.
kesinlikle katılıyorum.

asgri ücretle çıkarmaz o kesin...
allah kimseyi ne iş olsa yaparım diyecek duruma düşürmesin...
Bu duruma gelmiş insanları da 3-5 kuruşa çalıştıracak duruma hele hiç düşürmesin...

Son düzenleme:
Amin tabiki o duruma düşürmesin. Ama bu arkadaşın durumu belli.
Adi anahtarı dahi bağlayamayan yeni mezun arkadaşa kaç para maaş verince o işi yapar benim sorum o.
Benim görüşüm aldığı para ile alakalı değil 1300 değilde 13000 de verseniz nafile

2.5 senedir basımızda ustamız yok her seyi kendım yapıyorum suan 17 yasındayım makina imalatı fırmasında her turlu makına panosunu yapıyorum kumandasından plc baglantısına 1365 maas alıyorum orta okul mezunuyum ilk işim ama aldıgım maastan daha fazlasını hak ettıgımı dusunuyorum ama patronlar az para çok ıs pesındeler bide yaşımın kucuklugunden

Senin gibi arkadaşlara saygım sonsuz yaşının veya okuduğun okulun hiçbir önemi yok kendini geliştirmissin ve bu aldığın para senin hak ettiğin para değil. Benim sitemimin yaşla alakası yok bu mesleği yapıp bu mesleğin temelinden bir haber olan aynı zamanda lise veya üniversiteden mezun olmuş arkadaşlara hak etmeden mezun olmaları bir yana o belge ile senin gibi işiini bilen insanlardan iş bulma konusunda bir adım önde olmalarına

2.5 senedir basımızda ustamız yok her seyi kendım yapıyorum suan 17 yasındayım makina imalatı fırmasında her turlu makına panosunu yapıyorum kumandasından plc baglantısına 1365 maas alıyorum orta okul mezunuyum ilk işim ama aldıgım maastan daha fazlasını hak ettıgımı dusunuyorum ama patronlar az para çok ıs pesındeler bide yaşımın kucuklugunden

Tebrik ederim.Ancak,sakıncalı bir durumda-
sınız.İlk fırsatta,3.sınıf yetki belgesi almak
için çaba göstermelisiniz.Allah korusun bir
kazaya uğramanız halinde,işveren dahil he-
piniz sıkıntılı durumla karşılaşırsınız.Belge
almanız halinde,daha iyi bir ücretle başka iş-
ler bulma şansınız ve özgüveninizin artması
nedeniylede pazarlık yapma şansınız artacaktır.Küpü ! doldurun,paralar arkadan gelir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri