Mesleki Sıfatlar Üzerinden Soru Sorma

Under Ground

Profesyonel Üye
Gün geçmiyor ki şunu yaptım mühendis yapamadı, şunu sordum mühendis bilemedi, elektrikçi yapamadı ben yaptım türünden cümleler ile başlayan saçma salak konular ve sorular foruma gelmesin. Sadece mühendis ve elektrikçi değil başka bir mesleki bir sıfat da meslekte olabilir. Eğer yönetim @MuraTh, @vecivicivokke bunlara göz yumacak, konuları ve mesajları silmeyecekse bende mesut hoca gibi forumdan çeker giderim. Kimse benim mesleğim, mesleki sıfatım, meslektaşlarım üzerinden eksik
özgüvenini ikmal edemez. Şikayet ettiğim konudan benim mesajlarım siliniyor. Adamın sorusu aynen baki. Yazıklar olsun diyorum.

Gün geçmiyor ki şunu yaptım mühendis yapamadı, şunu sordum mühendis bilemedi, elektrikçi yapamadı ben yaptım türünden cümleler ile başlayan saçma salak konular ve sorular foruma gelmesin. Sadece mühendis ve elektrikçi değil başka bir mesleki bir sıfat da meslekte olabilir. Eğer yönetim @MuraTh, @vecivicivokke bunlara göz yumacak, konuları ve mesajları silmeyecekse bende mesut hoca gibi forumdan çeker giderim. Kimse benim mesleğim, mesleki sıfatım, meslektaşlarım üzerinden eksik
özgüvenini ikmal edemez. Şikayet ettiğim konudan benim mesajlarım siliniyor. Adamın sorusu aynen baki. Yazıklar olsun diyorum.
Aktif raporunuz bulunmuyor. Bazen gözden kaçabiliyor içerikler ve konuşulanlar. Raporlarda samimiyet ile çözüme kavuşuyor düşüncesindeyim. Yinede ademoğlu beşer şaşar. Özelden her zaman konuşabiliriz.

Notebook: konuya sebep içerik bulunup gereği yapılmıştır.

Dip notebook: siz yinede giderim demeyim ama. Rapor ediniz efendim. ;)

Son düzenleme:
Bir mühendis adayı olarak bu durumu gün içerisinde sık sık yaşıyorum. Ülkemizin genel problemi statü üzerinden saygı belirlendiği için bu tarz aşağılık kompleksli insanlar ortaya çıktı. Bölümümdeki bazı arkadaşlarım ustaları cehalet ile suçlardı. 2 senedir elektrikçinin yanında çalıştığım için durumun böyle olmadığını biliyordum tabi fakat çalıştığım yerdeki ustalar da mühendisleri aşağılamaya başladığını gördüğümde bir farkları olmadığını sadece birkaç basit teorik veya pratik bilgiyi bilmedikleri veya tellafuz farkından dolayı böyle dediklerini fark ettim. Yaşım ilerledikçe (Yolun başında da olsam.) gerçek işi bilen kişilerin daha hoşgörülü ve yardımsever yaklaştığını gördüm. Bu kişiler hem usta hem mühendisti. Bu kişiler birbirleriyle fikir alışverişinde bulunarak böylesine ustalaşmışlardı ötekileştirerek değil.

Karşılaştığınız konuyu bende gördüm ve bunlar bir avuç hazır çözüm isteyen liseliler. Günlerdir sahte hesap açıp duruyorlar istedikleri cevabı alamadıklarında tersleyip bırakıyorlar. Ertesi gün bakıyorum farklı hitaplarla aynı soru ve aynı çözümler isteniyor.

Yönetim bu konuyu nasıl halledebilir bilemiyorum.

Aktif raporunuz bulunmuyor. Bazen gözden kaçabiliyor içerikler ve konuşulanlar. Raporlarda samimiyet ile çözüme kavuşuyor düşüncesindeyim. Yinede ademoğlu beşer şaşar. Özelden her zaman konuşabiliriz.

Notebook: konuya sebep içerik bulunup gereği yapılmıştır. Gülşenden bam bam bam şarkısı armağan edilmiştir.

Dip notebook: siz yinede giderim demeyim ama. Rapor ediniz efendim. ;)
Forumun yararlı isimlerinin ayrılması kolay olmasın bence.. Oylama yapılıp "oy birliği" aransin... 😁 @Under Ground için benim oyum Hayır... Üzgünüm, kalıyorsunuz Under Ground.. 😏

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri