Meslek lisesinde :ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI bu bölüm için matematik gerekli mi matematiğim berbat 9.sınıf

Silva

Üye
.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bir içerik yazamayacak kadar sorunlu bir gençlikten ne beklersiniz? Yazık yazık bu dünyayı sizlere emanet edeceğiz ama şuraya bak daha doğru düzgün bir soru bile sormayacak kadar sorunlusunuz. Bunları gördükçe gelecek hakkindaki ümitlerim kırılıyor.

İçeriğe bak bir noktadan ibaret yani bomboş.

Son düzenleme:
Yazıyor yazıyor ve siliyorum. Kendi yaşıtlarımın ve daha alt yaşıtlarımın ilerleriyişine şahit olup görmek çok kötü. Bu evrenin açıklanabilmesi için bile bilim matematik der...

Yazı silinmiş ( yazı içeriğini bilmiyorum ) ama bende yorum yapayım.

Yeteneklerine göre yön çizmek gerek.
Örneğin.
Çekiç, keser ile çivi çakmayan kişiler.
Dersiniz alt tarafı çivi çakacaksın ama çakmiyor .

1 - ya çalışacaksın gerisi olduğu kadar .
2 - çok zorladın ( çalıştın ) olmadı başka yöne eğileceksiniz ( ? )

Kolay gelsin sağlıcakla.

Yazı silinmiş ( yazı içeriğini bilmiyorum ) ama bende yorum yapayım.

Yeteneklerine göre yön çizmek gerek.
Örneğin.
Çekiç, keser ile çivi çakmayan kişiler.
Dersiniz alt tarafı çivi çakacaksın ama çakmiyor .

1 - ya çalışacaksın gerisi olduğu kadar .
2 - çok zorladın ( çalıştın ) olmadı başka yöne eğileceksiniz ( ? )

Kolay gelsin sağlıcakla.

Yazi silinmemis, hiç yazılmamış malesef.

Yazi silinmemis, hiç yazılmamış malesef.

Meslek lisesinde :ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI bu bölüm için matematik gerekli mi matematiğim berbat 9.sınıf​

Bu yazılı başlığı görünce yazılımış sandım .
. ( nokta ) olunca silinmiş dedim .

Yarı yazılmış oluyor gerçi . ( Başlık )

İp ucu : karşı yazılar yazıldıktan sonra düzenleme yapılmamış gözüküyor !!!
Aklıma gelmemişti uyarılarınız için teşekkürler .

Matematil, fizik, kımya , öğrenimin ve yaşaamın her safhasında gerekli.

Dostlar,
Yazılanları okudum, gerçekten çok üzücü.
Belki de gencin üzerine fazla gidildi, yazı silnmiş olmasına rağmen , başlık yeterli.

Yazılanlar, öğütler altın değerinda ancak yazan "genç" açısındanda düşünmek gerekiyor.

Bence asıl öğrenilmesi hatta iyi öğrenilmesi gereken derslerin başında Fizik ve Matematik geliyor.
Her ikiside bilginizi nasıl kullanacağınızı ve nasıl "öğrenmeyi öğreneceğiniz" dersler.

Ancak öğrencilerin olduğu kadar öğretmenlerin de bu "matematik nefreti" konusunda suçları var.
Dersi sevdiremeyen, "bana ne, müfredat ne verirse, kitabı açar anlatırım ve ödev veririm, olup biter" diyen öğretmen suçlu, şu dersi anlamaya çlışmayan öğrenci de o kadar suçlu.

Matematik konusunda Avrupa ortalamasının an altında olduğumuz gerçeği ortada.

Yardım isteyen bu arkadaşımıza söylenebilecek tek şey, sınıf ortalaması kadar bir seviyede öğrenmeye gayret göstermek Böylece daha kolay anlayabildiğini görecek ve moral bulacaktır.
Biraz gayretle yapılmayacak birşey yoktur.

Şunu unutmayın, Elektronik en fazla zevk alacağınız iş koludur.
Eğer mesleğnizi ciddiye alırsanız hem çok para kazanırsınız hemde birşeyler yapmanın, başarmanın zevkini tadarsınız.
Hadi biraz gayret edin.

Yazı silinmemis hiç yazılmamış. Arkadaş sadece nokta koymuş. Bence bu sadece başlığa yazıp içerik yazmamak iki türlü düşünülebilir.

Ya çok acelesi vardı yazamadi yada umurunda değil.

Arkadaşın iki kelime yazamadığı yerde bizler satirlarca yazı yazdık.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri