Meslek lisesi elektrik elektronik bölümü hakkındaki görüşleriniz?

onury

Üye
merhaba arkadaşlar. Ben seneye liseye geçiyorum ve elektrik-elektronik bölümünü kazandım. Zaten puanımın yüksek olmasına rağmen ilk tercihe yazmıştım. Neyse sorum şuydu "Bu alanda kendimi ilk seneden itibaren nasıl geliştirebilirim?"

Forumda vs araştırma yaptım. Genel olarak;

İyi derecede ingilizce bilmen gerek, mesleğini sevmen gerek, bilgisayarı iyi bilmen gerek benzeri şeyler buldum. İlk seneden itibaren bana yardımcı olur musunuz gerçekten şuan kendimi "0" gibi hissediyorum :(

Saygılar.

Hiç birşey bilmene gerek yok Üniversiteyi kazansan yeter.Makine,Elektrik,Elektronik,Mekatronik Müh. olsunda gerisini öğrenirsin.

Yorumunuz için teşekkürler ama lise döneminde boş boş sınıf geçen biri olmak istemiyorum :)

Elektronik öğrenmek istiyorsan televizyon tamircisinin yanında çalışarak bişeyler öğrenebilrisin, okul sadece teorik bilgiyi verir öğrenmek için o bilgileri pratiğe dökmelisin

Elektronik öğrenmek istiyorsan televizyon tamircisinin yanında çalışarak bişeyler öğrenebilrisin, okul sadece teorik bilgiyi verir öğrenmek için o bilgileri pratiğe dökmelisin

Yorumunuz için çok çok teşekkürler ama okuldan vakit kalacağını sanmıyorum. İlk seneden itibaren dershaneye gidebilme ihtimalim var üniversite için. Okulda 5 gibi bitiyor zaten vakit kalmıyor :( Tatillerde çalışmamla bişeyler edinebilir miyim?

Bence elektrik ve elektronik malzemelerini iyi öğrenmelisin. Daha sonrada malzemelerin nerede ve nasıl kullanıldıklarını iyi öğren. İşi pratiğe döktüğün zaman sana çok yardımı dokunacak. Birde sana bir abi olarak tavsiyem, programlama dillerinden birini öğren. İlerde kullanmasan bile sana analitik düşünmeni sağlar.

Bence elektrik ve elektronik malzemelerini iyi öğrenmelisin. Daha sonrada malzemelerin nerede ve nasıl kullanıldıklarını iyi öğren. İşi pratiğe döktüğün zaman sana çok yardımı dokunacak. Birde sana bir abi olarak tavsiyem, programlama dillerinden birini öğren. İlerde kullanmasan bile sana analitik düşünmeni sağlar.

Çok sağolun abi. Bu malzemeleri ve nasıl kullanıldıklarını öğrenebileceğim bi site vb varmı? Babamda seneye biraz öğrendikten sonra başla diyor nasıl kullanıldığına falan :S

Çok sağolun abi. Bu malzemeleri ve nasıl kullanıldıklarını öğrenebileceğim bi site vb varmı? Babamda seneye biraz öğrendikten sonra başla diyor nasıl kullanıldığına falan :S
Hiç telaş etme. Okulda hepsini görürsün. Ama eğer bir kaynak istersen Mesleki ve Teknik Egitim Alanlari Program ve Dokumanlari bu siteden elektrik-elektronik bölümüyle alakalı dökümanlara ulaşabilirisin.

Güzel kardeşim öncelikle sevgiler ve saygılar,
Bak ben Anadolu teknik lisesi elektrik bölümü okumuş, katsayıdan dolayı yüksekokula giderek mekatronik bölümünü bitirmiş ve dikey geçiş sınavına girerek elektrik elektronik müh. kazanmış ve mezun olmuş birisiyim. Bunları yazmamın sebebi sana söyleyeceğim şeyin tecrübelerle sabit olmasını anlatmaktı.

Bir mesajın dikkatimi çekti ilk seneden dershaneye gidebilirim diye. Benden sana tavsiye git. Yeme içme uyuma odtü, itü, boğaziçi gibi bir üniversiteye girmeyi dene. Biri demişki tv tamircisinin yanına gir çalış. Düşüncesine saygı duyarım, ama hiçbişey olamazsın. Sebebide şu tv gelir, sorunu ne diye sorarlar sahibi şu der, onla ilgili parçayı söker yenisini takar. Söktüğü parçanın ne olduğunu, iç yapısını bilmez.
Fabrikaya girersin kıyamet gibi meslek lisesi mezunu var, ağır işlerde çalışırsın.

Lisede zaten atölye dersleri mevcut kendini kasma. O derslerde pratiğin zaten gelişecek. Stajını güzel bir firmada yapmaya çalış hatta para alma yazın geri kalanında da devam et. Ama tekrar söylüyorum lisede kendimi geliştircem tv ci yanına gircem, teknik servise katılcam çamaşır makinası tamir etmeyi öğrencem, vs vs vs deyip te üniversitye hazırlanmazsan, 4 sene sonra benim bu dediklerimi hatırlarsın. Mutlaka matematiğini geliştir, kazanabiliyosan şu anda popüler olan mekatronik müh. kazanmaya bak. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılar.

Yorumunuz için teşekkürler ama lise döneminde boş boş sınıf geçen biri olmak istemiyorum :)

Tamam iyi düşünüyorsun kendini geliştirmeye çalışıyorsun fakat mezun oldugun zaman anlayacaksın.Ben kendimden biliyorum ders saati bitmesine ragmen okulda 4-5 saat fazladan kalıyordum otomasyon sistemleri robot kollar Plc vs. Adam okula gelmiyor 60-70 gün izin alıyor iki dönemde staj yerine gitmiyor vs. oda aynı diplomayı alıyor digeride işte bunu anlayacaksın.1 devreye harçayacagın zamanı 10 soruya harcasan senin için daha yararlı olacak.Herşeyi bilmek güzel tamam birşey demiyorumda 750tl karşılıgında o bildiklerinin boşuna öğrendigini fark ediceksin hatta öğrendiklerini bile unutacaksın.En iyisi sen Mühendislik kazan gerisi zaten su gibi damlaya damlaya doldurur bardagı.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri