Meslek Bıraktıran Arıza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bence komprasör uçlarını bazırda değilde omaj olarak ölç benimde başıma gelmişti chiller çalışırken bi komprasör devreye girdiğinde sigorta attırıyordu sargılarını ve sargılarla gövdeyi ölçtüğümde herşey normal gözüküyordu ama son çare omaj olçtüğümde herşey ortaya çıktı gövdeye kaçak var bende anlam veremedim 1 hafta gittim geldim ama sonunda bulmuştum komprasör sargıları hasarlıydı. bence senin olayda böyle bişey birde omaj olarak ölç

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kardeşim o zaman sorun tesisatta senin yapacagın klimanın besleme uclarlarını çıkartıp elektrikçiye tesisatı kontrol ettirmen

üstat rst uclarını sigortayı kapattıktan sonra sök ,teker teker kısa devre yap rs.st.rt şeklinde ve ölç kabloda sorun varmı enazından öğrenmiş olursun

sayın ustam ne güzel düşünmüşsün yapamıyorsan bırakacaksın

selamlar.. arızalı olan klimanın besleme uclarını sök,tekrar sigortayı kaldır,gerilim ölçümünü yap eger normal ise enerjiyi tekrar kes beslemeyi klimaya ver ancak bu seferde kompresör uçlarını sök eğer bu kısımlarda sorun gözleyemiyorsan kompresörde sorun olabilir yada kompresöre uygun sigorta seçimi yapılmamıştır yada kablolarda bir kavrulma falanda olabilir.bence bu işlem sırasını izlediysen sorunu çözmen lazım.. bakır boruların herhangi bir elektrik tesisatına değmediğinden ve topraklamadan da emin olmak lazım tabiki kolay gelsin..

sn left one dead, ben meslekten değilim anlamam. tamirci elektrikçi falan değilim. yanlız yıllar öncesi bir yeni buzdolabı almıştık dükkana. aynı sizindediğiniz durumu yaşamıştık voltaj 380 sanayi elektriği idi. servis aynen demiray usta gibi kafayı bozma durumuna gelmişti. ne voltaj bıraktı ne birkaç kez role termikmi deniyor değişe değişe delirdi adam. yanlız demiray ustanın durumu daha başka çünkü. klimayı daha hiç açmadan elektriği vermeden bu arızayı yaşıyor. umarım kısa sürede çözer durumu. bu arada o dolabı daha sonra tepe tepe kullandık motoru değişti embraco idi markası ben kötü zannediyordum. neden danfoss takılmamış diye kızıyordum. ama iyi motormuş gerçekten. sonradan öğrendim italyan aspera nın yankuruluşuymuş embraco. ustamıza ve herkeze selamlar kolay gelsin.
bence komprasör uçlarını bazırda değilde omaj olarak ölç benimde başıma gelmişti chiller çalışırken bi komprasör devreye girdiğinde sigorta attırıyordu sargılarını ve sargılarla gövdeyi ölçtüğümde herşey normal gözüküyordu ama son çare omaj olçtüğümde herşey ortaya çıktı gövdeye kaçak var bende anlam veremedim 1 hafta gittim geldim ama sonunda bulmuştum komprasör sargıları hasarlıydı. bence senin olayda böyle bişey birde omaj olarak ölç

dış ünite fan motorlarının sargılarında sorun varsa kısa devre yapıp sigorta attırabilir yada besleme kablolarınızın izolasyonu zarar görmüş olabilir

sn left one dead, ben meslekten değilim anlamam. tamirci elektrikçi falan değilim. yanlız yıllar öncesi bir yeni buzdolabı almıştık dükkana. aynı sizindediğiniz durumu yaşamıştık voltaj 380 sanayi elektriği idi. servis aynen demiray usta gibi kafayı bozma durumuna gelmişti. ne voltaj bıraktı ne birkaç kez role termikmi deniyor değişe değişe delirdi adam. yanlız demiray ustanın durumu daha başka çünkü. klimayı daha hiç açmadan elektriği vermeden bu arızayı yaşıyor. umarım kısa sürede çözer durumu. bu arada o dolabı daha sonra tepe tepe kullandık motoru değişti embraco idi markası ben kötü zannediyordum. neden danfoss takılmamış diye kızıyordum. ama iyi motormuş gerçekten. sonradan öğrendim italyan aspera nın yankuruluşuymuş embraco. ustamıza ve herkeze selamlar kolay gelsin.

tam okuma fırsatım olmamıştı aslında tam okuyunca cevabıda vermek istedim ustam senin işi bırakmana gerek yok tesisatcıya söyle onlar halleder cihaz çalışmadan sigorta atıyosa ya kaçak akım vardır yada fazlar çakışıyodur.

yav demıray teknık hocam naptın bızzı merakta bıraktın hadı meslegı bıraktın forumudamı terkettın... (ısın esprısı kızma sakın ıyı nıyetıne sıgınarak yazdım)

Kac gundur sonucu hakkında olumlu bır mesaj gorurmuyum dıye bakıyorum ama ne hacet...

Merakta bıraktın bı cozume ulastın mı ıkı kelıme yaz hocam ya...

tam okuma fırsatım olmamıştı aslında tam okuyunca cevabıda vermek istedim ustam senin işi bırakmana gerek yok tesisatcıya söyle onlar halleder cihaz çalışmadan sigorta atıyosa ya kaçak akım vardır yada fazlar çakışıyodur.

usatam aynı fazlardan bir alt kat kliması rahatlıkla çalışıyor bizim arızalı olanda kabloda bir kısa devre olsa dış ünitedenkabloları ayırdığımda da sigorta atması lazım atmıyor. taktığımda açar açmaz sigorta ana sigorta aşagıdaki ana pano atıyor.. bende komp den şüpheleniyorum bakalım bekliyoruz elektrikçi gelmiş hatta bir arıza bulamamış klima arızalı demiş...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri