mesafe sorunu

fabrikada dvr ile modem arası 120 metre

tester ile ölçtüğümde sıkıntı yok lakin modem ve cihaza kabloyu taktığımda görmüyor mesafeden dolayı araya nasıl bir aparat takabilirim mesafe arttırıcı olarak

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    31.7 KB · Görüntüleme: 26
Araya 1 tane switch takarsaniz sorun kalmaz diye tahmin ediyorum. Ayrıca dvr ip ve port ayarlarını yaptınız mı bağlanabilmek için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
barkodlu hocam modemde port açmaya gerek yok. switch öneriniz nedir..

Normal basit bi switch işinizi görecektir, dvr olduğuna göre band genisliginin cok olduğunu dusunmuyorum. CAT kabloda belli bi mesafeden sonra sinyal çok zayiflar bu sebeple orta bölgeye bi switch atmaniz yeterli olur diye dusunuyorum, deneme sonucunuzu paylaşmanızı rica ederim

Bir de direk dvr a kısa bir Ethernet kablosu yardımıyla laptop vs ile bağlantı denediniz mi yani sorun sadece mesafe olduğuna emin misiniz

fabrikada dvr ile modem arası 120 metre

tester ile ölçtüğümde sıkıntı yok lakin modem ve cihaza kabloyu taktığımda görmüyor mesafeden dolayı araya nasıl bir aparat takabilirim mesafe arttırıcı olarak
Merhaba ağ kablosu uzun mesafede sorun yaratması normaldir yüz metre gibi mesefalerde 'poe enjektör' kulanmanız gereklidir örnek bi lik koyuyorum saygılar..... Swiç ile alakası yoktur 100 metrelik bi mesafede iki uçtaki cihaz ne olursa olsun (örneğin iki ucada siviç bağlasanız) iletişim sağlayamazsınız..
http://www.bizdehesapli.com/tenda-poe30g-at-2port-10-100-1000-poe-enjektoru-urun-POE30G-AT [URL]

Merhaba ağ kablosu uzun mesafede sorun yaratması normaldir yüz metre gibi mesefalerde 'poe enjektör' kulanmanız gereklidir örnek bi lik koyuyorum saygılar..... Swiç ile alakası yoktur 100 metrelik bi mesafede iki uçtaki cihaz ne olursa olsun (örneğin iki ucada siviç bağlasanız) iletişim sağlayamazsınız..
http://www.bizdehesapli.com/tenda-poe30g-at-2port-10-100-1000-poe-enjektoru-urun-POE30G-AT [URL]
Hocam poe ile beslenen bi cihaz yokki poe enjektör kullanıyorsunuz, zaten istenen sinyal kısmını yükseltmek besleme olayını cikartirsak switch ile sizin enjektör aynı işi yapacaktır, switch çok daha ekonomik çözüm.

Hocam poe ile beslenen bi cihaz yokki poe enjektör kullanıyorsunuz, zaten istenen sinyal kısmını yükseltmek besleme olayını cikartirsak switch ile sizin enjektör aynı işi yapacaktır, switch çok daha ekonomik çözüm.
Bu cihaz cat5 yada cat6 kabloların sinyalini güçlendiriyor adı öle sadece kabloda internet taşınsın yada taşınmasın fark etmez swiçle olmaz dediğiniz swiç çıkış gücüyle ordaki modemin çıkış güçüde aynıdır zaten anlatabildim sanırım

Bu cihaz cat5 yada cat6 kabloların sinyalini güçlendiriyor adı öle sadece kabloda internet taşınsın yada taşınmasın fark etmez swiçle olmaz dediğiniz swiç çıkış gücüyle ordaki modemin çıkış güçüde aynıdır zaten anlatabildim sanırım
Zaten hub ya da switchi modemin yanına koymayacak ki tekrarlayıcı olarak kullanacak yani modem sinyalinin zayıfladığı yerde araya hub atarak sinyal bir miktar kuvvetlenip bir miktar mesafe kazanmış olacaksınız, poe( power over ethernet) denilen sağ ve sol 2 çift kabloda 48v taşıyarak orta 2 çift kabloda da sinyal taşıyan bir switch modelidir, genelde poe beslemeli kameralar veya Wimax cihazlara ekstra besleme çekmeden tek kablo ile besleme ve Ethernet olayını sağlamak amaçlı kullanilir, aynı zamanda sinyal yükseltme görevi de vardır.

Dediginiz gibi yapması için kabloyu 60 mt reden bölmesi lazıım yine sağlııklı olmaya bilir çünki sınır 50 mt biliyorum + tam araya dediiğiniz gibi swiçhub takarsa oraya elektirikte çekmek zorun da ama benim dediğim yolla daha sağlıklı olur zaten o dediğiniz tam ortası muhtemmelen dış mekandadır bi swiçhubun dış mekanda ömrü ne kadar olur bilinmez ama hat enjektörü uzun süreli kullanıma ve yapısı basit olduğu ve sırf bu iş için üretildiği için daha sağlıklı olacaktır zaten sizde benimle aynı görüştesinizdir şuan saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri