Merkezi uydu sistemi

sinangeo

Üye
Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacak dairede merkezi uydu sistemi var iki kablo geliyor ve bu kablolar swiç ile odalara dağılıyor ancak iki tv çalıştığında özellikle trt kanallarında sinyal yok diyor tvlerden birisini kapatınca düzeliyor tvlerin ikiside dahili uydu alıcılı oturma odasındaki tvde trt açıkkan mutfaktaki tvde hiçbir kanal çekmiyor

Merkezi uydu sistemi varsa, çatıdaki merkezden evdeki diğer tv için ayrı kablo çekmelisiniz.

Daireye gelen kablo sviçle çoklanarak iki tv de yayını sağlıklı izleyemezsiniz. Kimi kanallarda çalışır kiminde sizin sorununuz ortaya çıkar.

Forumda bununla alakalı çokça konu var.

iki ayrı kablo var dairede bu kablolar swiçle odalara gidiyor

iki ayrı kablo var dairede bu kablolar swiçle odalara gidiyor

O parca switch degil splitter.

Malesef onunla ayni anda iki yayin izleyemezsiniz. Spliter ayni polaritede yayin alabilmek icin ise yarar farkli polaritedeki yayinlari izleyemezsiniz malesef.

Arkadaslar merkezı canak ıle santral arası 15m rg6 kablo kurtarır mı

Kurtarir. Cok buyuk bir mesafe degil. Gercek rg6 kablo ile sorunsuz sinyal alirsiniz.

bakir kablo kullanirsaniz daha iyi olur. Rg6 u6. Marka ornektir farkli markalardan fiyat alabilirsiniz.

Arkadaslar bu sol da kı cıhaz (kameraları santral uzerınden tv ye aktarıyor) neden 23 de ayarlanıyor, bu 23 neyin karşılığı? Netten bılgıye ulasamadım sıze danısmak ıstedım,

Ekli dosyalar

• B6B134DD-22A0-4F0F-A524-04E9CAAA5596.jpeg
    B6B134DD-22A0-4F0F-A524-04E9CAAA5596.jpeg
    595 KB · Görüntüleme: 32
Tv ye normal anten girisinden giriyor olmalı kablo ve o numara da 23 nolu uhf band kanal numarası.

Hatirladigim kadarıyla 2-4 vhf, 5-12 vhf1 ve 23-66 uhf kanal numaralarıydı.

Sagolun, net bılgı bulamadım. Bu bıle yeterlı sagolun

Tv ye normal anten girisinden giriyor olmalı kablo ve o numara da 23 nolu uhf band kanal numarası.

Hatirladigim kadarıyla 2-4 vhf, 5-12 vhf1 ve 23-66 uhf kanal numaralarıydı.

Kapıdaki kamera merkezi sistem üzerinden paylaştırılıyor, zil çalınca o daire kanalı zaplayarak geleni görüyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri