Merkezi uydu sistemi çanak kurulumu

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak merkezi sistem çanak anten ayarı yapmam gerekiyor ilk defa yapacam birde ayar cihazı aldım magic finder adında sorum lnb ler 4 çıkışlı herhangi bir ucundan ayar yapılırmı iki çanak biri türksat diğeri hotbird olacak ve dikkat etmem gereken şeyler nedir

Çanağın yönünü bulduktan sonra LNB den ince ayar yapılır. LNB den çıkan kabloların LNB üzerinde yazan kodları var o kodların aynısı santralde de var. Birebir aynısını bağlamalısın. Türksat santralde A portuna hortbird B portuna bağlanmalıdır. Kablo bağlantılarına çok önem verilmeli kısa devre olmamalıdır. Kablonun dış örgüsü tek bir tel dahi ortada ki bakır kısmına değmemeli dir.

Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak merkezi sistem çanak anten ayarı yapmam gerekiyor ilk defa yapacam birde ayar cihazı aldım magic finder adında sorum lnb ler 4 çıkışlı herhangi bir ucundan ayar yapılırmı iki çanak biri türksat diğeri hotbird olacak ve dikkat etmem gereken şeyler nedir
Merkezi sistemde kullanılan LNB'lerin 4 çıkışı diğer LNB'ler gibi değildir. Çanak ayarı yapabilmeniz için LNB üzerinden ölçüm yapacağınıza göre LNB çıkışlarındaki VL, VH, HL, HH için uygun frekans örneklemeleri tesbit edip bağladığınız uca göre (alt bant, üst bant) frekanslarından ölçümler yaparak çanak ayarlarını yapmanız gerekir. Tek çıkıştan tek frekans örnekleme ölçümü yaparak yetinmemenizi, tüm çıkışlardan örneklemeler yapmanızı, nispeten zayıf frekansları baz almanızı öneririm.

Yanlıs anlamadıysam, tek çanak ve dört cıkıslı LNB ıle farkı konumdakı uyduları ızlemek istiyorsunuz. her uydunun konumu farklı oldugundan, her bir uydu için ayrı çanak kurp yönlerini ayarlayıp, büyük bina ise, tv santralıne girmeniz gerekir. Oradanda, dailerdeki her bir tv alıcısı için ayrı kablo indirmeniz gerekir..

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri