Merkezi Sistemden Kamera İzleme

can_74

Üye
Merhaba arkadaşlar bizim bina merkezi sistemli. merkezi sisteme kamra bağlıymış bu kamerayı nasıl izleyebilirim yardım edebilirmisiniz bu işlerden pek anlamıyorum
ayrıntılı anlatırsanız makbule geçer
... :confused: :mad:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
forumu ara bulacaksın.Gözlerim pek ii görmüyo nerdeyse körüm dicem iyiki büyük yazmıssın yoksa okuyamazdım

Küçük yazıları göremezsin die büyük yazıyorum ...

tabiki anlatırız multiswic denen bir parçaya kamara girişi yapılmıs bu kamara girişindende her daireye inan kanladan bir t ile tv nin normal anten girişine bir kabla bagla ancak bu parçada 1 tane rf dönüştürü olacak sonrada bunu bir kanalda arama yap çıkanı kaydet hafızaya bu senin kamera kanalın olacak

İLGİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER . . .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Küçük yazıları göremezsin die büyük yazıyorum ...

tabiki anlatırız multiswic denen bir parçaya kamara girişi yapılmıs bu kamara girişindende her daireye inan kanladan bir t ile tv nin normal anten girişine bir kabla bagla ancak bu parçada 1 tane rf dönüştürü olacak sonrada bunu bir kanalda arama yap çıkanı kaydet hafızaya bu senin kamera kanalın olacak

arkadasım kusura bakma ama yanlış bilgilendirme yapıyosun 1 incisi rf modilatör ole kafana göre heryere konmaz 2 t ek ile bu iş ol olmaz

1 kamera rf modilatöre rf modilatör çıkışı siwiç karasal girişine bağlanmalı
2 uydu pirizi tv.sat olmalı

saygılarımla

ustam tv nin 0 tuşuna basmak yeterli olmazmı zaten merkezi sistem izleniyor.eksik biliyorsan aydınlat ustam.teşekkür ederim

binada herkes izliyor sadece siz izleyemiyorsanız yapacağınız şey basit.
elektronikçilerde, uyducularda filan bulunan sat prizi denilen bir priz var. bu prize senin merkezi sistemden uyduna gelen kablonu takıyorsun. prizin iki adet çıkışı var. bu çıkışların birisini senin uydu cihazına bağlıyorsun. diğer çıkışı ise televizyonunun anten girişine yani rf girişine bağlıyorsun. ve televizyonundan(uydudan değil televizyonunun analog kanallarını izlediğin bölümden) uhf bandında arama yaptırarak kameranın görüntüsünü buluyorsun. kaydettikten sonra bu kanal senin kamera kanalın oluyor.

eğer binada hiç kimse izleyemiyorsa kameraları,
o zaman rf modülatör denen bir cihaza kamerandan gelen görüntü kablonu bağlıyorsun. cihazın çıkışını merkezi uydu sistemi santralinin ilgili girişine takıyorsun. daha sonra da yukarıdaki söylediğim işlemleri her daire için yapıyorsun.

en basiti site yöneticisine söyleyerek ücretsiz oalrak bağlantıyı yaptıryor.

sadece gülmek istiyorum birbirinizi ne gzel aydınlatmışsınız.... Işıl Işıl heryer

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri