Merkezi Sistem Soğutmacılar

burda genel olarak split klimacı arkadaşlar var ve bu yüzden merkezi sistem soğutma ile ilgili pek bilgi alışverişi yapılmıyor.Eğer merkezi soğutmacı arkadaşlar bi yerde toplanırsa birbirimiz için daha verimli olabiliriz. ben chiller grupları ile sorulara bakmak için yıllar önceki konulara bakmak zorunda kalıyorum onun dışında hep split tipi salon tipi klima konuları.

görüşve önerilerinizi bekliyoruz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dostum bende buradayım.. Merkezi sistem konusunda destek veriyoruz.Daha oncekı topıgımdede bahsetmıstım. York..

eyw. ustam sağolasın bende alarko carrierdan.carrier cihazları ilgili bilgi ve belge istersen bende elimden geleni yaparım. şimdiden teşekkürler

burda genel olarak split klimacı arkadaşlar var ve bu yüzden merkezi sistem soğutma ile ilgili pek bilgi alışverişi yapılmıyor.Eğer merkezi soğutmacı arkadaşlar bi yerde toplanırsa birbirimiz için daha verimli olabiliriz. ben chiller grupları ile sorulara bakmak için yıllar önceki konulara bakmak zorunda kalıyorum onun dışında hep split tipi salon tipi klima konuları.

görüşve önerilerinizi bekliyoruz

buyrun sevgili dostum tüm forum sizin...
açın konuları, açın bildiklerinizle ilgili bilgilendirme konularını hem meslektaşlarınız yararansın hemde biz küçük klimacılar :cool:

buyrun sevgili dostum tüm forum sizin...
açın konuları, açın bildiklerinizle ilgili bilgilendirme konularını hem meslektaşlarınız yararansın hemde biz küçük klimacılar :cool:

estğ. ustam küçük klimacı ne demek her teknik iş ustalık ister ustalığında büğü küçüğü olmaz abi . mesleğinize ve ustalığınıza saygımız sonsuzdur. lütfen yazımı yanlış anlamayın ben sadece mesleki paylaşımlar istediğim için yazdım amacım başka bişey değildi hem bizde klimacıyız ne olacak ki :)

estğ. ustam küçük klimacı ne demek her teknik iş ustalık ister ustalığında büğü küçüğü olmaz abi . mesleğinize ve ustalığınıza saygımız sonsuzdur. lütfen yazımı yanlış anlamayın ben sadece mesleki paylaşımlar istediğim için yazdım amacım başka bişey değildi hem bizde klimacıyız ne olacak ki :)
günaydın tüm meslektaşlara
herkese hayırlı işler
dostum yazını kesinlikle yanlış anlamış değilim imzandaki ''hayvanı '' görünce nüktedanlık olsu diye küçük klimacı dedim. biz 60 kiloluk dış üniteyi şurayamı burayamı asalım küçüçük pencereden nasıl gecirelim hesabı yaparken siz bu aletlerle uğraşıyorsunuz bizim splitlerin yanında sizinkiler uçak gemisi gibi ..zamanında bu tarz klima lar yönelmediğimizden yönlendirilmediğimizden içimiz biraz buruk olsa da kendi adıma sizleri daha profesyenel olarak görürüm her zaman biz 6 7 kompenentle uğraşırken siz onlarca kompenentle uğraşıyorsunuz mesleki paylaşıma gelince işin zor dostum.. forumu binlerce kişi okuyup üye olmasına rağmen iş mesleki paylaşıma gelince kimse ortalıkta gözükkmez nedense kiminin zamanı yok kiminin hevesi kimininde vizyonu ...
sen bildiklerini bizlerle paylaş tecrübeleini bize zamanın elverdiğince aktarki hem bu işi yapan meslektaşlarınla tanış teatide bulun hemde biz küççük:cool::cool: klimacılar bişiler öğrenelim...(şahsen bu işi öğrenme kadına bu yaşta çırak olmaya hazırım)
sevgi ile kal

Dur üstad (prd küçük klimacı diyecektim)
:) latife yapıyorum ....

Mantık aynı donanım farklı... Kontrol noktaları farklı... Bende çok iyi değilimdir bu konularda ama haşır neşir olduğumuz cihazlar oldu... Kimsenin belkide yanına yanaşamayacağı Dunham-Bush denilen cihazın üzerinden inmedik... Ama yinede herkesin tecrübesi azda olsa çokta olsa tecrübedir. Bu sebeple kimse kimseyi büyük küçük diye etiketleyemez. Kardeşimizinde bu niyette olmadığı aşikardır....

Merkezi sistem chiller grupları konusunda bende sizlere elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

Saygılarımla.

Merhabalar,

Bende Chiller gruplarıyla uğraşıyorum. York, Carrier, Mc Quay vs. hepsinde tecrübem var. Yedek parça, arıza kodları vb. ihtiyaç duyduğunuz noktalarda yardımcı olabilirim.

Demiray Teknik;
İnan bazen oluyor ki, keşke bende (küçük klimacı) olsaydım diyorum. Bazı arızalar oluyor, saç baş yolduruyor, günlerce aynı cihazla uğraşmak, bazen ufacık bir hatadan dolayı binlerce dolarlık zarara uğramak mümkün olabiliyor. O yüzden bazen diyorum, şimdi bu split klima olsaydı söker, yerine yenisini takardım, sorun çözülürdü. 7/24 telakkuzda olman gerekiyor, her an telefonun çalabilir. Chiller sistemleri genellilke fabrikalarda kullanıldıkları için, gecenin bir vakti yada hafta sonu telefonun çalabilir, bizim chiller arıza yaptı üretim durdu, hemen gelmeniz lazım :( . Programın varmış, bir yere gidiceksindir..... ıı ııhhh. Hemen servis vermen lazım, çünkü fabrika üretim yapıyor. Chiller'in çalışmaması demek, o hatta ki üretimin durması, yüzlerce işcinin, makinanın çalışmaması, vs. vs. demek. Bir çok kez, gecenin bir vakti, pazar günü sabahın köründe yada hiç uyumadan 48 saatin üzerinde çalıştığım olmuştur. Bunları alt alta koyunca sizin tabirinizle küçük klimacı olmak bana çok daha cazip gelmiyor değil. Her işin iyi yanı kötü yanı vardır elbet, ben hep meşakkatli yerlerinden bahsettim. İllaki çok haz verici yönleride var. Onlarıda başka zaman yazarım.

Saygılar.

Merhabalar,

Bende Chiller gruplarıyla uğraşıyorum. York, Carrier, Mc Quay vs. hepsinde tecrübem var. Yedek parça, arıza kodları vb. ihtiyaç duyduğunuz noktalarda yardımcı olabilirim.

Demiray Teknik;
İnan bazen oluyor ki, keşke bende (küçük klimacı) olsaydım diyorum. Bazı arızalar oluyor, saç baş yolduruyor, günlerce aynı cihazla uğraşmak, bazen ufacık bir hatadan dolayı binlerce dolarlık zarara uğramak mümkün olabiliyor. O yüzden bazen diyorum, şimdi bu split klima olsaydı söker, yerine yenisini takardım, sorun çözülürdü. 7/24 telakkuzda olman gerekiyor, her an telefonun çalabilir. Chiller sistemleri genellilke fabrikalarda kullanıldıkları için, gecenin bir vakti yada hafta sonu telefonun çalabilir, bizim chiller arıza yaptı üretim durdu, hemen gelmeniz lazım :( . Programın varmış, bir yere gidiceksindir..... ıı ııhhh. Hemen servis vermen lazım, çünkü fabrika üretim yapıyor. Chiller'in çalışmaması demek, o hatta ki üretimin durması, yüzlerce işcinin, makinanın çalışmaması, vs. vs. demek. Bir çok kez, gecenin bir vakti, pazar günü sabahın köründe yada hiç uyumadan 48 saatin üzerinde çalıştığım olmuştur. Bunları alt alta koyunca sizin tabirinizle küçük klimacı olmak bana çok daha cazip gelmiyor değil. Her işin iyi yanı kötü yanı vardır elbet, ben hep meşakkatli yerlerinden bahsettim. İllaki çok haz verici yönleride var. Onlarıda başka zaman yazarım.

Saygılar.

beni yürekten anlayan bi meslektaşım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri