Merhaba dc motor hakkinda elektrik bisiklet projesi

Arkadaslar hobisdaslar herkeze merhaba bi proje uzerinde calisiyorum howerboardan soktugum iki tane motor var 36v bu motorlari jant gobegine oturtmayi basardim normal bisiklet kiti hali getirdim ama sorunlarim var ve ogrenmem gerekenler bu konuda desteginiz lazim resimlerle bazi seyleri aciklamaya calisicam her motor icin 3aku kullanicam 7amp yetetlimi fazlami beyin daha bulamadim 36v250w beyin kullanicam motor sanirim 250w bana bu konuda dogrularimi yanlislarimi ve yeni fikirleri verirmsnz tesekkurler herkrze
IMG-20191015-WA0042.jpg
Screenshot_20191016_170427_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20191016_171252_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20191016_171302_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20191016_170651_com.android.chrome.jpg

Evet arkadaslar yorum ve destekleriniz lazim ne tur beyin kullanmaliyim hatali olan gordugunuz yer varmi ve bu motor kac derece nasil anlarim 250w mi emin degilim

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bildiğim yerden söyliyeyim, 7 amper akü yeterli gelmez. yalnış hatırlamıyorsam howerboarda orjinal batarya lityum pil bankasıydı. amperi yüksek olduğu için yeterlidir.7 amper akü kaldırmaz, eğer parçaladığın howerboard verilerini incelersen, sürücü ve batarya güç tüketimini bulabilirsin. büyük ihtimal fırçasız motordur bunlar, sürücüde bunlara dikkat etmen gerekir. geçen yaz şarz girişi arızalı bir howerboard tamir ettik, testini ben yaptım eğlenceliydi. sahibine test ettik, çalışıyor dediğimizde, test sürüşü yapanın ben olduğunu görünce yüzündeki şaşkın ifade hala aklımda.

bildiğim yerden söyliyeyim, 7 amper akü yeterli gelmez. yalnış hatırlamıyorsam howerboarda orjinal batarya lityum pil bankasıydı. amperi yüksek olduğu için yeterlidir.7 amper akü kaldırmaz, eğer parçaladığın howerboard verilerini incelersen, sürücü ve batarya güç tüketimini bulabilirsin. büyük ihtimal fırçasız motordur bunlar, sürücüde bunlara dikkat etmen gerekir. geçen yaz şarz girişi arızalı bir howerboard tamir ettik, testini ben yaptım eğlenceliydi. sahibine test ettik, çalışıyor dediğimizde, test sürüşü yapanın ben olduğunu görünce yüzündeki şaşkın ifade hala aklımda.
Malsef bunu sanayi ortamindan aldim iki tane nerden geldigi bilinmiyo 3x aku bagladigimda 21amp almis olmazmiyim elektrikli bisiklet beyini ile calistiranlar var bu motoru lityum pil maliyet orani cok fazla bu akulerde 9amp secenegide var
Internetten orjinal hoverboars bataryalarina bakinca 36v 4.4a olarak satiliyo suan
Ve hoverboard la bu aku ile iki motor besliyo ben bu motorlari tek tek beslicem iki tane elektrikli bisiklet yapiyorum

3X 7= 21 amper 12 volt sabit kalır
3X12= 30 volt 7 amper sabit kalır
seri bağlantı paralel bağlantı olayı. eş değer hoverboardı incelersen aşağı yukarı eş değer bilgilere sahip olursun. bir de sen yaptığın düzenlemeyi fotoraflarsan daha memnun oluruz.

Suan aku ve surucu beyin almadim bu konuda destek istiyorum normal hoverboard akuleri 4. 4amp olusu kafami karistiyor 7amp az gelir dediniz

orada kullanılan pillerin bilgilerini incele bak bakalım kaç ampere kadar dayanıyor? çıkma ürünle bir şeyler yapmak çok zor, çok bilgi ve deneyim gerektirir. motor bilgileri olmadan fikir yürütmek çok zor. malzeme senin elinde. sen araştır bilen arkadaşlarda yardımcı olur merak etme.

evet hocam internette satılanlar 36 volt 4.4 Ah olarak geçiyor..

söktüğünüz aletin kartları falan bozuk muydu ? ben olsam kartıda sökerdim bisiklete takardım, üstündeki ayak yerlerinide çıkartır kabloyla bisikletin direksiyonundan kontrol ederdim, masraf olmazdı..

evet hocam internette satılanlar 36 volt 4.4 Ah olarak geçiyor..

söktüğünüz aletin kartları falan bozuk muydu ? ben olsam kartıda sökerdim bisiklete takardım, üstündeki ayak yerlerinide çıkartır kabloyla bisikletin direksiyonundan kontrol ederdim, masraf olmazdı..
Malsef sanayi ortamindan sadece motorlari test ederek aldim test etmek icin 36v 250watt beyine 12v 33amp jel aku baglayarak kontrol ettik orda ama 33amp aku cok fazL buyuk projem icin o kadar alanim yok ve 3tane kullanmam lzim yada direk bitane hurda howerboard mo alayim siz bi fikir verin bana

kaça ve nereden aldın banada söylermisin lütfen.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri