merhaba cnc router yardım

kon_ak

Üye
merhaba değerli arkadaşlar cnc makinanım spındle 230 wat dc motoru kollektör arızası sebebiyle yeni motor aldım yine dc ama yenisi 300 wat olduğunda yada tam olarak sebebini bilmiyorum önceki kullandığım güc kaynağı çalıştırmadı ve yeni bir güç kaynağı aldım ama bu kezde mahc3 le konrol edemiyorum spındle motoru sadece manuel olarak kullanabiliyorum mahc3 üzerinden kontrol için bir bağlantı yöntemi veya ne gerekiyor yardımcı olurmusunuz
biraz karışık oldu inşaallah anlatabilmişimdir
DSC02298.JPG bu orjinali
Ücretsiz-Kargo-0-3kw-Hava-soğutmalı-mili-ER11-chuck-CNC-300-W-Mili-Motor-Güç-Kaynağı.jpg_640x640.jpg bu yenisi

İnternette bu tip değişimlere dair paylaşımlar olmuştur aslında denk gelmedi mi hiç ?

Elektronik aletleri bu kadar toz içinde kullanmayın. Mazallah nemli talaş o pcb lerde yangın sebebi olabilir.

Cehaletimi bağışlayın ama Güç kaynağının nesini Mach 3 le kontrol ediyorsunuz?

Ayrıca ben yanlış görmediysem orjinal parça güç kaynağı değil kontrol ünitesi.Diğer resim ise bildiğimiz Ac-Dc çevirici normalde bununla motor kontrol edilmez zaten (Devir hariç)

Yanılıyorsam bilen abilerim düzeltsinler lütfen.

Cehaletimi bağışlayın ama Güç kaynağının nesini Mach 3 le kontrol ediyorsunuz?

Ayrıca ben yanlış görmediysem orjinal parça güç kaynağı değil kontrol ünitesi.Diğer resim ise bildiğimiz Ac-Dc çevirici normalde bununla motor kontrol edilmez zaten (Devir hariç)

Yanılıyorsam bilen abilerim düzeltsinler lütfen.
sanırım ben anlatamadım kardeşim güç kaynağını kontrol etmeye çalışmıyoruz spınle motor orjinal güç kaynağında bağlı iken motoru mahc3 le konrol edebiliyodum yani f5 le acıp kapatıp konrol ediyodum ama hrici güç kaynağı takınca sadece güç kaynağı üzerinden açıp kapıya biliyorum durum bu

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri