Merdiven Otomatiğini Sensörlü Lambaya Çevirme

gfexxe

Üye
apartmandaki merdiven otomatiği tesisatını, sensörlü lambaya çevirmek için sadece faz ve lamba uçlarını birbirine bağlamam mı gerekiyo :rolleyes:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet.
hatta yanda devamlı yanması için anahtar varsa,anahtarı "devamlı" konumuna almanız da,aynı işi görüyor

mrb arkadaşım merdiven otomatiğinin anahtarını devamlı konuma getirmeni önermem.faz ve lamba uçlarını birleştirip otomatiği devre dışı bırak.........

doğru diyorsun mustafa arkadaşım ama ben bu konuda bazı sıkıntılar çektim.her merdiven otomatiğinde olmasada bazı otomatikler sorun yaşatıyor.otomatiği bozup armatürlerini enerjisini kesiyor.tabii bu hemen değil belli bi zaman sonra oluyor........en uygunu bence faz lambayı birleştirip enerjiyi armatürlere vermek...........

evet.
hatta yanda devamlı yanması için anahtar varsa,anahtarı "devamlı" konumuna almanız da,aynı işi görüyor
merdiven otomatiklerindeki devamlı konumunu bu iş için kullanırsan kısa sürede sorun yasayacağın değişmez bir gercek kesinlikle tavsiye etmem faz+lamba uçlarını birleştirmen kafi merdiven oto. ki devamlı butonu kısa süreli akım tasıma özelliğine sahip anahtarlardır

iyi forumlar dilerim

herkese teşekkürler ben en iyisi faz ile lamba uçlarını birleştireyim yeter

merdiven otomatiğini devamlıya almak bir çözüm değil çünkü merdiven otomatiğinin içindeki role kısa süreli yükleri alp bırakmak maksadıyla yapılmıştır .en mantıklısı faz ile lambayı birleştirip merdiven otomatiğini devre dışı bırakmaktır .

bence yapilacak en dogru sey (biraz uzun ve zahmetli ama deger)roleyi iptal edip buatlara faz,notr gidecek sekilde baglantilari yenileyip buatlardanda anahtar uclarini kopruleyip anahtarlari iptal etmek boylece sorun bir defada kokten cozulmus olacaktir

Yasar GUNEY

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri