Merdiven Otomatiğini Sensörlü Lambaya Çevirme

piyasadaki en iyi olani bence formel marka fotoselli armatur ben bi cok yere taktim sikinti yasamadim tavsiye ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Faz ile lamba uçlarını birleştirme ile kastedilen tam olarak nedir?
Ayrıntılı anlatabilecek arkadaş var mı?

Faz ile lamba uçlarını birleştirme ile kastedilen tam olarak nedir?
Ayrıntılı anlatabilecek arkadaş var mı?

Lambaları Merdiven otomatiğinin lamba çıkışından değil direk besleyeceksin faz vereceksin anlamına geliyor. Merdiven otomatiğini devre dışı bırakacaksın. Konu hakkındaki yorumları okusaydınız anlardınız.

bakımcı06 arkadaşa katılıyorum en güzeli

Arkadaşlar merhaba, 9 katlı bir apartmanda oturuyoruz ve merdivenler bi yerden yakılinca tüm katlar yanacak şekilde ayarlanmış,ben sadece bizim katdaki 2 adet lambayı sensörlü yapmak istiyorum böyle bişey mümkün mü ? yani,kapıyı açtığım anda karanlıkta kalmak istemiyorum,çünkü anahtar, bizim kapıdan baya uzakta, anahtarı bulana kadar sağa sola çarpıyorum :)
şimdi 2 adet sensörlü armatür alsam diğerlerini söksem nasıl bağlantı yapmam gerekecek ?

Sensörlü armatürlere direk faz gelmesi gerekir. Normal merdiven otomatiği tesisatında ise buton bastığınız anda faz gelir ayarlanan süre sonunda faz kesilir. Ortak mahal sayacından direk linye çekmeniz gerekir;
Ancak tavsiyem bunun için uğraşmayın tüm armatürleri sensörlü yapın. Çünkü ortak mahal sayaç faturası zaten kat maliklerine bölünmekte yani para cebinizden çıkmakta. Tüm armatürleri sensörlü kullanırsanız enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

Lİnye çekmeden armatürü değiştirmek işe yaramaz yanii öyle mi linyeyi çekmek pek mümkün gözükmüyor çünlü
sadece biz istiyoruz..

doğru diyorsun mustafa arkadaşım ama ben bu konuda bazı sıkıntılar çektim.her merdiven otomatiğinde olmasada bazı otomatikler sorun yaşatıyor.otomatiği bozup armatürlerini enerjisini kesiyor.tabii bu hemen değil belli bi zaman sonra oluyor........en uygunu bence faz lambayı birleştirip enerjiyi armatürlere vermek...........
hasan beye katılıyorum

sadece sız ıstıyorsanız da mumkundur. bıraz kaba olur ama olur. evınızın gırısıne duvar tipi sensozrlu armetür takabılırsınız. tam kapınızın ustune sonrasın da evinize ait sigorta kutusundan bir besleme çekersiniz. ha işte sorun burda çekecegınız besleme duvarın ustunde olur. kaplo kanalı ile goruntu kırlılıgını azalta bılırsınız. ıkı taneye de gerek kalmamıs olur. otomatık butonuna ulasana kadar sızın ıcın gereklı ısıgı saglar bu sayede saga sola çarpmaktan kurtukursunuz. :D

dün akşam komsu geldı merdıven otomatiği çalışmıyor dugmeye basınca sıgorta atıyor cazır cuzur sesler gelıyor dedı. baktım bende basdım dugmeye attı tekrar kaldırdım sıgortayı tekrar bastım gümmmmm dıs kapağı yuzume fırladı baktım ıcıne kondansator patlamıs bu neden olmus olabılır merdıven otomatıgınden baska tesısatta bı sıkıntı olabılırmı ben merdıven otomatıgı bozuk yenısını alın degıstırelım dedım. baska bı sıkıntıdan boyle bısı yaparmı veya dogru tanımı koymusum ? merdıven otomatınınyenısını takıncı yıne boyle yapar dıye kendı kendıme endıse edıyorum ıste :(

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri