Merdiven Otomatiği ve Hareket Sensörü Paralel Bağlanabilir mi?

arkadaşlar merdiven otomatiğinde pır dedektör kullanımı hakkında bilgiler var linkte http://w3.gazi.edu.tr/~ogurdal/Politeknik2000PIR.pdf

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Floresant lambaların ömrü, yakıp söndürme sayısı ile ilgilidir, yanı ne kadar çok yakam asökme işlemi yapılırsa o kadar da ömrü azalır. Floresant yerıne, tasarruflu ampul kulanabılırsiniz..

4 katlı bir evim var merdiven aydınlatması yapmak istiyorum binanın kapısından girince bir buton olsun istiyorum lamba zemin katta butonla yakılacak sonraki katlardan sensörlü lambalar olacak bunun amacıda zemin kattaki kişinin lambayı kullanmaması Bir merdiven otomatiği alsam birde hareket sensörü alsam hareket sensörü ve merdiven otamatiğini tek lamba için çalıştırabilirmiyim
İstediğim binaya dışardan girerken zemin kattaki lambayı butonla yakıp belli bir süre sonra söndürmek binannın üst katlarından aşa inerken lambanın sensörle kendisi devreye geçmesini istiyorum
yardımcı olurmusunuz lütfen böyle bişey olabilirmi

o dediğin sistem olması için deviyatör anahtar lı tesisat çekilerek olur

arkadaşlar bende bu devrede takıldı her zaman yaptığım işti nerdeyse 3 senden berı bağlamadığım için unuttum sizden yardım beklıyorum mavi
kırmızı
kahverengı
uçları var onlara ney bağlaya bilirim ben nasıl çıkartmam lazım benım bu devreyı
msn adresim facebook adresim
[email protected] [email protected] buradanda yardımcı olabılırsınız arkadaşla ama msn ve faceden bana resimde atabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri