Merdiven Otomatiği ve Hareket Sensörü Paralel Bağlanabilir mi?

ben konuyu tam olarak anlamadım girişimi paralel bağlamak istiyosun çıkışımı yani merdiven otomatiğide kullanacakmısın yoksa sensördekinimi kullanacaksın

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
benzer konu;

Ben PLC'ye hareket sensörlerinden, röle kontaklarından 24V geçirerek :) bilgi almaktayım. Fakat 2 tanesi sorunlu çalışıyor. Bazen göz görüyor bazen de önünde ne kadar hareket de etsen çalışmıyor. Bir sürenin geçmesi gerekiyor ve bu süre uzun olduğunda sorun oluyor tuvalet olunca.
2 tane hareket sensörü paralel bağlandığında sorun oluşuyor mu? 1'i arızalandığında en azından diğeri çalışır.

şefin tarif ettiği sistem çok mantıklı

tek bir sensör bağlamanın hiçbir anlamı yok bence. sadece sensörü nereye koyarsan orada light anahtara basılmayacak. orada sensör devrede olacak. lambaların hepsi birlikte yanacak. en iyisi sen bütün lambaları sensörlü yap kafan rahatlasın. :)

merdiven otomatiği ışık sönene kadar çalışır ozaman. zaman rölesi yada tek atım da eklenmeli

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri