Merdiven Otomatiği deneme

Kainat

Üye
İyi Akşamlar Arkadaşlar,
Benim sorum, merdiven otomatiğini evde denemek istiyorum arızalı olup olmadığını öğrenmek için malumunuz duyun iki ucu var faz nötr ama otomatta 4 tane var araya buton bağlayabilirim işin içinden çıkamadım cevaplarsanız çok memnun olurum Teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merdiven otomatiği devresini inceleyebilirsin

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    22.2 KB · Görüntüleme: 107
Alakanıza teşekkür ederim. Şemalardan pek anlamıyorum uçları nereye bağlayacağımı anlayamadım

sn apache
yanlış hatırlamıyorsam ve hala aynı şekil üretiliyorsa şöyle

malum standart 4 klemens var faz lamba nötr buton

faz ucuna evdeki prizden faz bağlayın
nötür ucuna evdeki prizden nötür bağlayın
lamba ucuna duy dan gelen kablonun birini bağlayın
buton ucunada elinizdeki lit tarzı butonun bir ucunu bağlayın

ne kaldı boşta lit in bir ucu ve lambanın diğer ucu ,duydan gelen bu ucuda lit inki ile nötüre köprüleyin
istediğiniz test düzenini kurmuş olursunuz SAYGILAR

faz ve nötr uçlarına faz nötr ü bağladıktan sonra, duyun bir ucunu m.otomatiğinin lamba ucuna diğer ucunuda yine nötr e bağladıktan sonra elina bi parça kablo al ve buton ucuyla nötrü kısa devre et, ha bu arada duya ampül takmayıda unutma. ha ayrıca m.otomatiğinin üzerindeki anahtarın doğru konumda olduğundanda emin ol. yoksa lamba direk yanar. kolay gelsin.

Son düzenleme:
arkadaşlar bu dedikleriniz tarihta kaldı sadece faz ve nötür var artık lambalar sensörlü olduğu için merdiven otamatiği diye bişe kalmadı sadece nötür ve faz bağlantısı yapıyorsunuz bilginize.......

arkadaşım merdiven otomatiği tarihte kaldı demeyelim de kullanım alanları azaldı diyelim istersen, sen sadece kendi oturduğun binaya göre değerlendirme, şuan haala en lüx ve birinci sınıf binalarda bile merdiven otomatiği kullanılır.

arkadaşlar bu dedikleriniz tarihta kaldı sadece faz ve nötür var artık lambalar sensörlü olduğu için merdiven otamatiği diye bişe kalmadı sadece nötür ve faz bağlantısı yapıyorsunuz bilginize.......

Cevabınıza teşekkürler.Fakat benim çevremdeki apartmanların çoğunda merdiven otomatiği var dediğiniz gibi sensörlü lambalar da kullanılıyor.Benim bulunduğum çevrede merdiven otomatiği tarihte kalmadı Apartmana sensörlü lamba takılsa istermiyim bilemiyorum.... haltın,sanatkar,takumasato79 yazmış olduğunuz bilgiler benim için çok faydalıydı.Panoya takmadan denemiş oldum çalıştırdım çok teşekkür ediyorum....

kardeşim merdiven otomatiği tarihte kaldı diyorsun ama öyle bişey yok diyelim ki var sensörlü lambalarda fazla kullanışlı olmuyor ben sana daha iyi bir fikir söyleyeyim impulse röle kulanmayı deneye bilirsin istediğin kadar yakar istediğin kadar söndür derim ben....:):D:D:D:D:D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri