Merdiven Basınçlandırma fani

H@san

Üye
Mrb arkadaslar bi projede Merdiven Basinclandirma Yangın sistemine entegreli manuel ve otomatik olarak bi kontrol panosu yapmam gerekiyor....Bu konuyla ilgili elinizde dokuman.diagram sema...yada tekhat varsa paylasirsaniz çok memnun olurum...siz değerli meslektaşlarımdan yardım istiyorum...şimdiden teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
daha acık yazarmısınız yapmak ısdedıgınızı ben pek bıse anlamadım yada konuya uzak bırıyım

daha acık yazarmısınız yapmak ısdedıgınızı ben pek bıse anlamadım yada konuya uzak bırıyım

Yangın sisteminden gelen kurukontak muhtemelen damperli bir fanı durduracak. Aynı fanı(yada damperi) manuel olarakta kontrol etmek istiyor sanırım

iki adet merdiven basınçlandırma var...Bunlar manuel çalışacak...yangın anında adresli yangın ihbar sistemine entegre edilerek otomatik olarak çalışacak. ...yangın loopundan bir modül yoluyla...ve bu iki motor frekans invertör ile çalışacak. ..motor güçleri 11 er KW

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
iki adet merdiven basınçlandırma var...Bunlar manuel çalışacak...yangın anında adresli yangın ihbar sistemine entegre edilerek otomatik olarak çalışacak. ...yangın loopundan bir modül yoluyla...ve bu iki motor frekans invertör ile çalışacak. ..motor güçleri 11 er KW

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Yangın algılama panelini sizmi devreye alacaksınız?

Adres işi bambaşka bir şey. Şurada anlatmaya çalıştım
https://www.kontrolkalemi.com/forum...ntısı-hakkında-basit-soru.116990/#post-754535

Siz senaryo istiyorsunuzki o anlatmaya olmaz. Ag kumanda tarafında sorduğunuz şeyde yazıp çizmeyle olmaz. Profesyonel destek alman lazım. Benim görüşüm tabi, ustalar farklı düşünüyor olabilir

Panel tarafı Yangıncinin isi...ben sadece kumanda kısmını yapacağım. ..yinede teşekkür ederim

Merhaba benim memlekette bu iş şu şekilde yapılıyor. Amaç binada yangın çıktığında, İnsanların yangın çıkış merdiveninde dumandan etkilenmeden tahliye edilebilmesidir.
Sistemin kablolaması N2XH FE 180 Olmak zorunda. İkincisi Fan motoru,İnvertör ile sürülmeli, İnverter de Basınç sensörü ile hızını otomatik Ayarlamalıdır. basınca göre. Kapılar acıldıkça Pozitif basınç azalacağından Sürücü hızlanmalı, Basınç istenen degerin üzerine çıkarsa, motor yavaşlamalıdır.
Sistem Elek. kesintisinde Jenaratörden çalışmasına devam edebilmelidir. Otomatik ve manuel çalışma sistemine sahip olmalı. Otomatik Çalışma Yangın alarm siren sistemi devreye girdiğinde çalışmalı bu esnada temiz havanın alındığı yerde Duman dedektörü olmalı. Eger alınan hava temiz ise otomatik çalışmaya izin vermelidir. Veya yangın çatıda veya alınan içeriye basılan hava duman içeriyorsa sistemi durdurmalıdır.
Sistem Manuel de Çalışabilmelidir. Manuel Kontrol kutusu rahat erişilebilen bir yere konulmalıdır.

mrb...Bu devreyle ilgili elinde bi dokuman yada tekhat semasi varmı arkadaşım. ..paylaşa bilirsen çok memnun olurum...ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
upload_2017-12-30_19-51-22.png

Teşekkür ederim arkadaşım. ..Bunun pano kısmida varmi...atıyorum sürücü digital 1 giriştenmi start vereceğiz. ...ilgin için tekrardan teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri