Mekatronik Müh. Robotik ve Otomasyon Bitirme Tezi

omergny55

Üye
Merhaba arkadaşlar... Bu konuda bir proje yapmak istiyorum... Konuyla ilgili döküman veya videolarınızı burada paylaşırsanız memnun olurum...

You tube da filan bazı çalışmalar var ama pek yaramaz, yapabiliyorsan görüntü işleme tarzında bişey yap...

You tube da filan bazı çalışmalar var ama pek yaramaz, yapabiliyorsan görüntü işleme tarzında bişey yap...

Doçentlerimizden bu konuda iyi olan Hasan hocamız, bir yüksek lisans öğrencisinin bitirme tezi için kamerayla görüntü işleme projesi verdi. Bayağıdır uğraşıyorlar iki şeridin arasında giden araba yapmak için. Zor bi konu bence pek sıcak bakmıyorum...

Bende Mekatronik Mühendisliği Düşünüyorum bu tez olayları baya bir zorlayıcı galiba..

Yapacağın Projede algılayıcı olarak kamera sistemini kullanman daha iyi olur genel olarak şuanda birçok işlemi yapabilmesi için bu algılayıcı olabilir..

Başarılar diliyorum..

merhaba ben de mekatronik müh öğrencisiyim.biz bu dönem bitirme tezi olarak '' ball on a plate control system '' yapmaya çalışacağız bir fikri olan varsa yardımları bekliyoruz :)

teşekkürler

mekatronik teknikerliğindeki projeler bana çok zor gelio mühendislere kolay gelsin

evet zor ama çok eğlenceli .eyvallah mühendis adayıyız tam mühendis olcağz inş :)

Ball on a plate de kontrol için üzerine konulacak topun bilinen ağırlığının kullanıldığı tablo üzerindeki konumunu algılayarak yazılım sayesinde yüzey için basınca duyarlı dokunmatik yüzey kullanılan bir sistemle bilgisayarla kontrolünü ya da fpga le kontrolünü sağlayabilirsin diye düşünüyorum.

mhb arkadaslar benim bir prrojem var da acaba bana yardım eder misisniz parmak yapmam lazım da sservo motor kullananrak?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri