Mekanik Proje. Yardım..

muti16

Üye
Katılım
31 Mar 2012
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
30
Merhaba arkadaşlar. Otomotiv 2. sınıfta okuyorum. Sistem analizi ve tasarımı adlı proje dersimiz var. Vize ve final notu yaptığımız projeye göre verilece. Proje nın konusu, Konu olarak kısıtlama yok. Mekanik kısmı bize ait olucak diğer kısımları hazır toplaya bilirsiniz. Her gördüğümüz şeyin minyatürünü yapa biliriz. Bu konu hakkında yardım istiyorum sizden. Proje fikri vere bilecek var mı? Maliyeti ucuz ve kolay tasarım olucak bir konu. Teşekkürler..
 

cncarastirma

Usta Üye
Katılım
21 Eyl 2010
Mesajlar
931
Puanları
166
Yaş
42
Selamun aleyküm
https://www.kontrolkalemi.com/forum/mekanik-konulari/64815-beklenen-makinalar.html
Konuyu incelemenizi tavsiye ederim; son kısımdaki donanımlı şantiye vanı düşüncesini proje olarak düşünebilisiniz. İmalatı için ucuz değildir imal etmek isterseniz gayet uzak olur ama bilimsel olarak çalışmaya uygun, hocanıza da sorabilirsiniz. Yalnız ödev olarak hazırlarsanız ödeviniz ve bilimsel bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Bu aletin gokart biçiminde sadece su pompası eklenmiş hali bir kısım tarla vb yerlerde düşünülebilir. İmalatı için ne kadar ayırırsınız bilmiyorum. Tabi rc motor cinsi bir içten yanmalı motordan küçük bir jeneratör de yapabilirsiniz. Bu durumda da bilgi paylaşımı yapmanız faydalı olur.
Hayırlı günler dilerim.
 

Forum istatistikleri

Konular
122,260
Mesajlar
862,472
Kullanıcılar
438,814
Son üye
seferi_

Yeni konular

Üst