Mekanik cift yonlu pedal

-2132102961-1044061815.jpg

Arkdaslar resimdeki pnomatik cift konumlu pedalin, pnomatik bolumu olmayan ve icinde yay olmadan ayak hareketi ile konum degistirecek yani sadece icinde nc ve no swicih bulunduran pedal var mi?
Araştirdim ama ben bulamadim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaynak makineleri için olması lazım, ha presler için de plastik tip var.
emas_korumali_pedal.jpg

Aç kapa ama modifiye olur her türlü hatta kendin bile yaparısn.

Ustam bana saga sola pedal lazim asagi yukari degil. Baska bir oneriniz var mi

Arabadaki sinyal kolunu düşün, yukarı sağa aşağı solu çalıştırsın olmaz mı @askıvuslat ?

@by lent soyle , kullanmak istedigum yerde oparator ayak ile saga-sola hareket yaparak makinayi kontrol ediyor.Bunu icin misal , saga dogru bastigi zaman orda kalacak kendisi tekrar sola basmasi gerekece.yani icerinde yay olmamasi lazim.
Boyke birsey ariyorum

Yaysız-esnek metalsiz olmaz, kendin ufak model yap. Yatay 2 mikrosviç arasına plastik plaka veya kontraplak koy, sviçlere enerji ve led/lamba larını bağla, bir yöne hareket ettirip bırak diğerine baskı yapıyor mu gör.

valf elektrik li değil pilot/pilot kumanda lı. Hava sviç veya pedal kullanmak gerekir. 2 adet olacak. Her biri bir yöne yön değiştirmek için lazım.
Yada yandan kollu valf kullanılacak. El ile ileri geri hareket ettirerek yön değiştirme yapılacak(en basiti)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri